w

Chwosty do zasłon

Nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich metod wieszania i upinania zasłon. Pewne jest jedno – od lat ogromną popularnością cieszą się tzw. chwosty do zasłon. Czym są chwosty? Otóż chwosty to ozdobne sznury bądź taśmy, zwykle zaplecione na kształt frędzli, służące do związywania okiennych tekstyliów. W dzisiejszych czasach przybierają one najrozmaitsze formy, często też wzbogaca się je o dodatkowe elementy dekoracyjne, np. koraliki, kryształki, kolorowe ptasie pióra itp. Chwostami można po prostu luźno związać zasłony po bokach okna, albo przymocować je do równie efektownych, zwykle mosiężnych, cynkowych bądź żelaznych uchwytów zainstalowanych na ścianie. W jakich wnętrzach warto zastosować chwosty do zasłon i jak utrzymać je w czystości?

Chwosty do zasłon

Kiedy sięgnąć po chwosty do zasłon?

To, że chwosty do zasłon najlepiej prezentują się w klasycznych, eleganckich wnętrzach, wliczając w to mieszkania inspirowane nowojorską klasyką, utrzymanych w kolorystyce brązu, beżu, złota nie ulega najmniejszym wątpliwościom. Szczególnie pięknie prezentują się w dużych oknach, które posiadają drewniane ramy. Stanowią też idealne dopełnienie solidnych, dębowych mebli na rzeźbionych nóżkach. Niemniej, jeśli tylko lubimy sięgać po odważne rozwiązania aranżacyjne, bawić się różnymi stylami, trendami i rzeczywiście nam to wychodzi, równie dobrze możemy zdecydować się na chwosty do zasłon jako oryginalny, przełamujący schematy dodatek do wnętrz nowoczesnych, skandynawskich, retro.

Jak czyścić chwosty do zasłon?

Z pewnością nie brakuje osób, na których chwosty do zasłon robią ogromne wrażenie, a które mimo to nie zdecydowały się na ich zakup. A to ze względów czysto praktycznych. W jaki sposób utrzymać bowiem chwosty w czystości? Jak je czyścić? Na szczęście okazuje się, że to bardzo proste! Jako, że zdecydowana większość dostępnych w sklepach chwostów do zasłon jest wykonana częściowo z materiałów naturalnych, częściowo z włókien syntetycznych, bez problemu można je prać ręcznie lub w pralce (pod warunkiem, że umieścimy je w specjalnym worku do prania rzeczy delikatnych).

Co myślisz?

Napisane przez Sklep firany-posciel.pl

Dzielimy się ciekawy treściami o tematyce dekoracji wnętrza. Już niedługo otwieramy sklep internetowy. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Marszczenie firan na taśmie

Marszczenie firan na taśmie

Jak udekorować okno na Boże Narodzenie?

Jak udekorować okno na Boże Narodzenie?