w

Co to jest mikrowłókno?

Z tzw. mikrowłókna, nazywanego częściej mikrofibrą produkuje się dziś wiele tekstyliów użytku domowego, poczynając od miękkich ściereczek do czyszczenia różnych powierzchni (m.in. mebli, parkietów i paneli, glazury i terakoty), kończąc na bieliźnie pościelowej. Co ciekawe, w czasie ostatnich kilku lat ilość produkowanej właśnie z mikrofibry pościeli dorównała liczbie kompletów poszew na poduchy i kołdry szytych z bawełnianego dżerseju, kory oraz flaneli. Planując zakup nowych zestawów każdy z nas staje więc przed niełatwym wyborem. Chcąc podjąć właściwą dla nas decyzję, przede wszystkim należy wiedzieć czym jest tak popularne współcześnie mikrowłókno, co to za materiał oraz jakimi właściwościami się wyróżnia. Wobec tego, spróbujmy odpowiedzieć sobie na pytanie co to jest mikrowłókno oraz zastanówmy się, jakie zalety posiada pościel z mikrofibry.

Co to jest mikrowłókno?

Mikrowłókno – co to za materiał?

Mikrofibra to jedna z popularniejszych obecnie tkanin. Bez wątpienia, każdy z nas posiada w domu rzeczy z niej wyprodukowane. Mimo to, wciąż nie do końca rozumiemy czym jest mikrowłókno, co to za materiał. Okazuje się, że tym, co wyróżnia mikrofibrę na tle pozostałych materiałów są włókna o niespotykanej dotychczas gęstości. Co przez to rozumieć? Co to jest mikrowłókno? Otóż mikrowłókno to mieszkanka włókien syntetycznych, a mianowicie poliestrowych i poliamidowych o niesłychanie niskiej, w porównaniu do wspominanego już dżerseju, kory czy flaneli, gęstości liniowej. Gęstość liniowa mikrowłókna oscyluje poniżej 1 deniera, co czyni pojedyncze mikrowłókno cieńszym od ludzkiego włosa o średnio 100 razy.

Zalety pościeli z mikrowłókna

Skoro wiemy już co to jest mikrowłókno, pora wspomnieć o kilku istotnych zaletach pościeli z mikrowłókna. Zacznijmy od tego, że poszwy z mikrofibry z natury są niezwykle miękkie i sprężyste, i to do tego stopnia, że po wypraniu, nie ma potrzeby ich prasowania. Co do samego prania – dużym plusem jest to, że poszwy z tego syntetyczne materiału dobrze reagują na wysokie temperatury, niezbędne do oczyszczenia pościeli z bakterii, grzybów, roztoczy. Co więcej, za sprawą bardzo ciasnego splotu, ryzyko osiadania kurzu jest zniwelowane do minimum. Przy tym wszystkim, ceny pościeli z mikrowłókna są bardzo atrakcyjne.

Co myślisz?

Napisane przez Sklep firany-posciel.pl

Dzielimy się ciekawy treściami o tematyce dekoracji wnętrza. Już niedługo otwieramy sklep internetowy. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pościel dla alergików

Pościel dla alergików

Czy prać nową pościel?

Czy prać nową pościel?