w

Co to jest satyna bawełniana?

Kiedy przychodzi do kupna pościeli, okazuje się, że dziś mamy tak ogromny wybór, że często wręcz trudno się zdecydować na konkretny produkt. I nie chodzi tu tylko o rozmaitość wzorów i kolorów, ale i materiałów oraz tkanin wykorzystywanych do produkcji pościeli. Współcześnie dostępne są m.in. poszwy na kołdry z kory, flaneli, dżerseju, mikrofibry, perkalu, adamaszku, batystu, satyny, które z kolei wytwarza się z bawełny, wełny, jedwabiu, lnu, a nierzadko i materiałów syntetycznych, np. poliestru, poliamidu, akrylu. W zależności od indywidualnych potrzeb i gustu, każdy z nas ma swoje ulubione tkaniny pościelowe. Sporym gronem miłośników, szczególnie wśród wymagających konsumentów bez wątpienia cieszy się wysokiej jakości pościel z satyny bawełnianej. Co to jest satyna bawełniana, czym wyróżnia się na tle innych tkanin oraz jakie są różnice między satyną a satyną bawełnianą?
Co to jest satyna bawełniana?

Co to satyna bawełniana?

Chociaż wielu z nas nie do końca wie co to jest satyna bawełniana, przyjęło się sądzić, że to jedna z najlepszych tkanin pościelowych. Czy rzeczywiście tak jest? Co decyduje o wysokiej jakości tego produktu? Przede wszystkim, jak sama nazwa wskazuje satyna bawełniana to tkanina naturalna (wyprodukowana z bawełny) o satynowym splocie. To sprawia, że wyróżnia się trwałością, a jednocześnie jest elegancka, stylowa. Nie dość, że pościele z satyny bawełnianej są piękne, to jeszcze odporne na wszelkiego rodzaju odbarwienia i odkształcenia, przyjemne w użytkowaniu, bezproblemowe jeśli chodzi o czyszczenie i pielęgnację, a także, co istotne z punktu widzenia alergików i rodziców – bezpieczne i przyjazne dla osób borykających się z alergiami oraz nawet dla najmłodszych dzieci.

Satyna a satyna bawełniana

Skoro już wyjaśniamy sobie co to satyna bawełnia, warto abyśmy przy tej okazji wspomnieli o jednej, dość istotnej kwestii. Otóż na rynku znaleźć można rozmaite pościele z satyny. Satyna a satyna bawełniana to niestety nie to samo. Są to dwie różne tkaniny, które różnią się składem, metodą produkcji oraz właściwościami. Pościele satynowe produkuje się ze sztucznego poliestru, przez co są śliskie w dotyku, zimne, niekoniecznie przyjazne dla zdrowia. Poszwy z satyny bawełnianej wykonuje się natomiast z naturalnej, bawełnianej przędzy. Dzięki temu są one gładkie, przyjemne w dotyku, ciepłe i oddychające.

Co myślisz?

Napisane przez Sklep firany-posciel.pl

Dzielimy się ciekawy treściami o tematyce dekoracji wnętrza. Już niedługo otwieramy sklep internetowy. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Firany w stylu retro

Firany w stylu retro

Pościel dla alergików

Pościel dla alergików