w

Domowe sposoby na wybielenie firanek

Firanki to jedne z najważniejszych elementów dekoracji, a nawet całego wyposażenia. Prawdopodobnie nic innego nie jest w stanie tak odmienić wnętrza, jak okienne tekstylia. Dzięki nim w pomieszczeniu automatycznie robi się przytulniej, cieplej, bardziej domowo, a także stylowo. Musimy jednak pamiętać o tym, by firany regularnie prać, ponieważ brudne będą raczej wyglądały mało atrakcyjnie. Niestety, bywa i tak, że samo pranie nie wystarcza. Kurz, smog i inne zanieczyszczenia powietrza wnikają głęboko we włókna tkaniny, przez co traci ona swój naturalny kolor i szarzeje. Nawet uprzednie moczenie w proszku bądź płynie do prania może nie rozwiązać problemu. Jak wobec tego skutecznie odświeżyć firany i w jaki sposób przywrócić im dawną biel? Istnieje kilka sprawdzonych domowych sposobów na wybielenie firanek. Poznajmy je!

Domowe sposoby na wybielenie firanek

Domowy sposób na wybielenie firanek – soda oczyszczona

Po raz kolejny okazuje się, że warto sięgać po tradycyjne receptury naszych babć i mam. Domowe sposoby na wybielenie firanek często wciąż górują nad tymi nowoczesnymi, wykorzystującymi detergenty. Pośród nich wymieniamy choćby metodę z sodą oczyszczoną. Domowy sposób na wybielenie firanek z użyciem sody polega na dosypaniu odrobiny produktu do kieszeni pralki bądź bezpośrednio do jej bębna. Równie dobrze tkaninę można uprzednio namoczyć w ciepłej wodzie z sodą i/lub wyprać ręcznie z proszkiem do prania i sodą oczyszczoną.

Domowy sposób na wybielenie firanek – sól kuchenna

Soda oczyszczona to nie jedyny domowy sposób na wybielenie firan. Pośród skutecznych domowych sposobów na wybielenie firan wymienia się również metodę z solą kuchenną. Sól, od najdawniejszych czasów znana jest ze swych właściwości czyszczących. W tym przypadku, po wcześniejszym wypraniu i wysuszeniu, firany moczymy w misce lub wannie z wodą i solą, gdzie na 3 l wody przypadają 4 łyżki soli. Firanki należy moczyć około 3h, następnie dokładnie wypłukać i rozwiesić do wyschnięcia.

Domowy sposób na wybielenie firanek – proszek do pieczenia

Ostatni z prezentowanych tu domowych sposobów na wybielenie firanek polega na namoczeniu firan w roztworze wody i proszku do pieczenia (1 opakowanie proszku na 5 l wody). Tak wymoczone firany wystarczy już tylko wyprać w pralce z proszkiem/płynem do prania.

Co myślisz?

Napisane przez Sklep firany-posciel.pl

Dzielimy się ciekawy treściami o tematyce dekoracji wnętrza. Już niedługo otwieramy sklep internetowy. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jak często prać firanki?

Jak często prać firanki?

Jak prać firanki makarony?

Jak prać firanki makarony?