w

Firanki białe gładkie

Biel to taki kolor, którego nie powinno zabraknąć w żadnym domu. Jasny, przepięknie odbijający światło, dający wrażenie przestronności, uniwersalny, pasujący właściwie do każdej innej barwy, stanowi swoistą bazę, punkt wyjścia dla dalszej aranżacji. Stąd, nawet jeśli zdecydujemy się na beżowe, brązowe, szare, zielone, niebieskie czy też żółte ściany i/lub meble, zawsze warto w jakiś sposób przemycić do wnętrza biel, aby w ten sposób je rozjaśnić, nadać mu harmonii. Idealną ku temu okazją jest zawieszenie w oknach białych, gładkich firanek. To właśnie ten element wystroju nazywamy klasyką i prostotą w najlepszym możliwym wydaniu. Co ciekawe, firanki białe gładkie pasować będą zarówno do stylu klasycznego i nowoczesnego, jak i rustykalnego, marynistycznego i wielu innych. A to nie tylko dzięki ich uniwersalności, ale i ogromnej różnorodności wzorów, jaką ku zaskoczeniu wielu obserwujemy w tej kategorii produktów.

Firanki białe gładkie

Białe, gładkie firanki i materiały, z jakich się je produkuje

Jak już zostało wspomniane, chyba nie ma nic bardziej klasycznego, niż białe, gładkie firanki. Ich piękno tkwi właśnie w prostocie i uniwersalności. Nie oznacza to jednak, że są nudne, nijakie. Wprost przeciwnie! Producenci mają bowiem do zaoferowania firany z różnych tkanin, o dowolnych grubościach, odmiennych metodach splotu, różnych strukturach. Wobec tego, pojęcie „firanki białe gładkie” jest w zasadzie bardzo ogólne. Pośród tej kategorii produktów znajdziemy zarówno lekkie, zwiewne firany z tiulu i woalu, utkane z naturalnego jedwabiu, cudownie rozpraszające światło słoneczne modele z organzy, jak i dostępne w wielu wzorach egzemplarze z żakardu, a także zdecydowanie grubsze, sztywne, inspirowane naturą białe, gładkie firanki z lnu.

Firanki białe gładkie a różne style wnętrz

Bez wątpienia, białe, gładkie firanki pasują niemalże do każdego wnętrza. Oczywiście, warto chwilę zastanowić się, jaki materiał, struktura, długość, sposób ich upięcia będzie pasował do pozostałych elementów wystroju, a co za tym idzie wpisze się w ogólną stylistykę. Zarówno w mieszkaniach, w których króluje klasyka, jak i w nowoczesnych apartamentach sprawdzą się długie, proste, delikatne modele z woalu. W oknach domów urządzonych na rustykalną nutę nie może natomiast zabraknąć białych firan z koronkowym detalem. Wreszcie, do estetyki marynistycznej jak ulał pasować będą firanki białe, gładkie, z naturalnego lnu.

Co myślisz?

Napisane przez Sklep firany-posciel.pl

Dzielimy się ciekawy treściami o tematyce dekoracji wnętrza. Już niedługo otwieramy sklep internetowy. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Firany i zasłony na okna dachowe

Firany i zasłony na okna dachowe

Jaka gramatura pościeli jest najlepsza?

Jaka gramatura pościeli jest najlepsza?