w

Firanki do łazienki

Okno właściwie zmienia wszystko w aranżacji łazienki. W oświetlonym światłem dziennym wnętrzu panuje zupełnie inny klimat niż w ciemnym. Mówiąc wprost łazienka z oknem zawsze będzie ładniejsza niż ta bez okna. Oczywiście i w tym pomieszczeniu warto w jakiś sposób zaaranżować tę przestrzeń. Najlepiej tak, aby za dnia do środka wpadało jak najwięcej promieni słonecznych. Jednocześnie musimy czuć się w niej komfortowo, mieć prywatność. Wszystko to umożliwiają odpowiednie firanki do łazienki, które dekorują, delikatnie przysłaniają, a przy tym nie stanowią bariery dla światła dziennego. Radzimy zatem, jakie firanki na okno łazienkowe wybrać.
Firanki do łazienki

Klasyczne firanki na okno łazienkowe

W dzisiejszych czasach aranżując łazienkę możemy przebierać w najrozmaitszych rozwiązaniach i stylach, poprzez to nadając wnętrzom dokładnie taki charakter, jaki sobie wymarzyliśmy. Trzeba przy tym pamiętać, że nawet najdrobniejszy szczegół może zaburzyć całą koncepcję. Stąd też, warto dobrze się zastanowić, zanim zdecydujemy się na zakup firanek na okno łazienkowe. Jeśli chcemy urządzić łazienkę w stylu klasycznym, lecz nie banalnym, intrygującym, inspirowanym estetyką nowojorską, bez wątpienia powinniśmy sięgnąć po firany z wysokiej jakości tkanin, np. z muślinu. W zależności od kolorystyki wnętrza, okienne tekstylia mogą być przeplatane np. złotą bądź srebrną nicią. Być może dobrym pomysłem okażą się również lambrekiny i inne niestandardowe upięcia.

Minimalistyczne firanki łazienkowe

Zupełnie inne firanki łazienkowe aniżeli te, polecane do wnętrz utrzymanych w duchu nowojorskiej klasyki będą pasowały do tak popularnych obecnie łazienek inspirowanych minimalizmem. Tu królują bowiem uniwersalne kolory, genialne w swej prostocie formy, praktyczne rozwiązania oraz designerskie dodatki. Jako, że łazienki minimalistyczne powinny być raczej jasne, przestronne, odpowiednimi firankami na okno łazienkowe będą modele z białego woalu czy też tiulu. Dobrze, aby zasłaniały przy tym całą powierzchnię okna i luźno opadały do parapetu lub podłogi (w zależności od wielkości okna). Można przy tym pokusić się o subtelne, acz interesujące struktury.

Co myślisz?

Napisane przez Sklep firany-posciel.pl

Dzielimy się ciekawy treściami o tematyce dekoracji wnętrza. Już niedługo otwieramy sklep internetowy. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Firany z woalu do salonu

Firany z woalu do salonu

Firanki, których nie trzeba prasować

Firanki, których nie trzeba prasować