w

Firanki do pokoju dziecięcego

Miejscem szczególnym w domu jest pokój dziecka. Zwykle diametralnie różni się on od pozostałych pomieszczeń w domu. To królestwo najmłodszego członka rodziny, w którym wszystko wydaje się nieco mniejsze niż normalnie, bardziej przytulne, ciepłe, kolorowe. Zresztą, prawdopodobnie każdemu rodzicowi zależy na tym, by przestrzeń przeznaczona dla jego pociechy była wyjątkowa. Poza tym, że radosna, pełna barw, musi jednak być też praktyczna, łatwa w utrzymaniu czystości, a nade wszystko bezpieczna. W związku z tym, urządzając wnętrze należy dobrze przemyśleć, każdy, nawet najdrobniejszy szczegół, najlepiej kilkakrotnie. Nie wolno przy tym zapominać o firankach do pokoju dziecięcego – i tu stanowią one bowiem jedną z podstawowych dekoracji, a zarazem stoją na straży prywatności. Wobec tego, jakie wybrać firanki do pokoju dziecięcego? Z jakiego materiału, jakiej długości, w jakim kolorze i wzornictwie?

Firanki do pokoju dziecięcego

Firanki do pokoju dziecięcego – materiał

Wybierając firanki do pokoju dziecięcego w pierwszej kolejności warto zastanowić się nad materiałem. Z góry możemy odrzucić eleganckie modele z satyny czy tafty, które owszem przepięknie prezentują się w salonach inspirowanych estetyką glamour czy nowojorskiej klasyki, ale już niekoniecznie w pokojach malców. Biorąc pod uwagę, że okienne dekoracje z dziecięcego pokoju zwykle pierzemy częściej niż wszystkie pozostałe (w końcu dzieciaki mają tę wyjątkową zdolność do brudzenia wszystkiego, co wpadnie w ich ręce), idealnie sprawdzą się firany z markizety oraz kreszowanej organzy. Ich ogromną zaletą jest brak konieczności prasowania. Jeśli jednak, przez okno wpada niewiele promieni słonecznych, lepszą opcją będą firanki do pokoju dziecięcego z lekkiego, przepuszczającego dużo światła tiulu. A co z długością oraz kolorystyką i wzornictwem?

Firanki do pokoju dziecięcego – długość

Wybór odpowiedniego materiału na firanki do pokoju dziecięcego pod wieloma względami może okazać się kluczowy. Nie wolno nam jednak zapominać, że niemniej ważne jest dopasowanie właściwej długości firan. Jeśli chcemy uniknąć konieczności częstego ich prania, zdecydowanie warto postawić na krótkie, tj. sięgające parapetu firanki do pokoju dziecięcego.

Firanki do pokoju dziecięcego – kolor i wzornictwo

Ostatnią kwestią, jaką pozostaje nam rozważyć przed zakupem firanek do pokoju dziecięcego są kolory, a także ewentualne wzory. Jeśli o to chodzi, tu nie musimy się ograniczać. Klasyczne białe firany będą oczywiście wyglądały dobrze, jednak dlaczego by nie zdecydować się na takie w pastelowym odcieniu błękitu, różu, zieleni, żółci czy zieleni? Dzięki tego typu firankom pokój zyska na dziecięcym charakterze, radosnej atmosferze i przytulności. Z tego samego względu warto zorientować się w ofercie firan, na których widnieją bajkowe motywy, wizerunki misiów, latawców, balonów lub innych.

Co myślisz?

Napisane przez Sklep firany-posciel.pl

Dzielimy się ciekawy treściami o tematyce dekoracji wnętrza. Już niedługo otwieramy sklep internetowy. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zasłony w stylu skandynawskim

Zasłony w stylu skandynawskim

Jak prać pierze?

Jak prać pierze?