w

Firanki, których nie trzeba prasować

Co do tego, że firany to jeden z najistotniejszych elementów wystroju wnętrz nie można mieć żadnych wątpliwości. Nie tylko dekorują, dodają szyku, pozwalają podkreślić i dopełnić ogólną stylistykę, ale i sprawiają, że pomieszczenia stają się przytulne. Niestety, bardzo często firany są dość kłopotliwe, gdy przychodzi do ich pielęgnowania, które to jest niezbędne ku temu, by rzeczywiście dobrze wyglądały. O ile współcześnie dzięki nowoczesnym pralkom wyposażonym w specjalny program do prania firan, ich czyszczenie jest błahostką, o tyle prasowanie dla wielu stanowi prawdziwe utrapienie. Na szczęście okazuje się, że i tego da się uniknąć. Wszystkim zainteresowanym, przedstawiamy firanki, których nie trzeba prasować!
Firanki, których nie trzeba prasować

Materiał na firanki, którego nie trzeba prasować

Powiedzmy sobie szczerze – chyba nikt z nas nie lubi prasować firanek. O ile jeszcze mamy w mieszkaniu niewiele okien, a w związku z tym i tekstyliów, raz na jakiś czas możemy poświęcić jedno popołudnie na ich wypranie i wyprasowanie, o tyle w przypadku dużych domów i dużych okien stanowi to już nieco większy problem. Na szczęście rezygnacja z firan oraz poddanie się konieczności prasowania to nie jedyne rozwiązania. Trzecim i prawdopodobnie najlepszym wyjściem z tej sytuacji jest znalezienie takiego materiału na firanki, którego nie trzeba prasować. Na szczęście w dzisiejszych czasach nie jest to trudne. Wręcz przeciwnie! A zatem, jakich firan nie trzeba prasować?

Jakich firan nie trzeba prasować?

W dzisiejszych czasach urządzając domowe wnętrza wszyscy mamy dość podobne oczekiwania – elementy wyposażenia z jednej strony mają być stylowe, a przy tym jak najbardziej praktyczne. Nic więc dziwnego, że poszukujemy firanek, których nie trzeba prasować. Wobec tego, przejdźmy do konkretów – jakich firan nie trzeba prasować? Po pierwsze – firan kreszowanych, po drugie – markizet, po trzecie – żakardowych. Tkaniny kreszowane są celowo gniecione, dzięki czemu zyskują bardzo ciekawą strukturę. Prasowanie naturalnie mogłoby więc ją zniszczyć. Markizeta to z kolei cienka, delikatna siateczka, która po zawieszeniu na karniszu sama się prostuje. Wreszcie żakard – dość gruby, ciężki materiał prostuje się pod wpływem własnego ciężaru.

Co myślisz?

Napisane przez Sklep firany-posciel.pl

Dzielimy się ciekawy treściami o tematyce dekoracji wnętrza. Już niedługo otwieramy sklep internetowy. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Firanki do łazienki

Firanki do łazienki

Firany w stylu retro

Firany w stylu retro