w

Firany do salonu z wykuszem

Firany to jeden z najważniejszych elementów wystroju wnętrz. Przeważnie wystarczy rozważyć, z jakiej tkaniny powinny one być wykonane, jakiego koloru oraz jakiej szerokości i długości. Jeśli mamy to szczęście, że architektura naszego domu, jak i same okna są typowe, możemy nawet kupić gotowe firany. Natomiast sprawa komplikuje się w przypadku zabudowy niestandardowej, do której zaliczamy bardzo popularne wykusze. Te zazwyczaj znajdują się w części wspólnej, czyli w salonach i jadalniach. Wykusze nie tylko są dekoracją, urozmaicają architekturę, ale i przepięknie doświetlają pomieszczenia. Wobec tego, jakie firany do wykuszu wybrać? Jakie funkcje pełni wykusz, a w związku z tym, czym powinny cechować się firanki w wykuszu? Poniżej kilka cennych wskazówek odnośnie doboru firan do salonu z wykuszem.

Firany do salonu z wykuszem

Firanki w wykuszu

W pierwszej kolejności warto zastanowić się nie nad tym, jakie firany do wykuszu będą odpowiednie, lecz nad funkcją, jako pełni ten niestandardowy element zabudowy. Otóż, najważniejsze w tym przypadku wydaje się być doświetlenie pokoju dziennego. Trzy okna znajdujące się na trzech ścianach wykuszu wpuszczają do środka dużo światła dziennego. Jednocześnie, za pomocą wykuszu możemy pochwalić się pięknym widokiem na zielony ogród, las czy też polanę. Warto przy tym pamiętać, że wykusze występują w różnych rozmiarach – jedne są na tyle małe, że co najwyżej możemy postawić w nich donice z kwiatami, w innych mieści się kanapa, fotel z małym stolikiem kawowym lub barek z kolorowymi trunkami. Tak czy inaczej, zawsze chodzi o wyeksponowanie piękna. Jakie więc wybrać firany do salonu z wykuszem?

Jakie firany do wykuszu?

Skoro wiemy już czemu służy wykusz w pokoju dziennym bądź w jadalni, możemy wreszcie podjąć próbę odpowiedzenia sobie na pytanie o to, jakie firany do wykuszu będą odpowiednie. Skoro sam wykusz z oknami, jak i rozpościerający się za nimi widok stanowić ma dekorację naszego domu, firany przede wszystkim nie powinny być zbyt zaciemniające. W tym przypadku doskonale sprawdzą się lekkie, cienkie, zwiewne tkaniny. Poza tym, jeśli zależy nam na perfekcyjnym dopasowaniu ich do rozmiarów wykusza i okien zdecydowanie lepszą opcją będą firany do salonu z wykuszem szyte na miarę.

Co myślisz?

Napisane przez Sklep firany-posciel.pl

Dzielimy się ciekawy treściami o tematyce dekoracji wnętrza. Już niedługo otwieramy sklep internetowy. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jak ustawić łóżko w sypialni?

Jak ustawić łóżko w sypialni?

Firany i zasłony na okna dachowe

Firany i zasłony na okna dachowe