w

Firany haftowane do salonu

Jeśli przeanalizujemy sobie historię mody wnętrzarskiej oraz współczesne trendy dojdziemy do wniosku, że w przypadku aranżacji okien niezmiennie od lat jednymi z najpopularniejszych tekstyliów są firany haftowane. Do salonu, kuchni, jadalni, sypialni, a nawet do łazienki – pasują dosłownie wszędzie. Mało tego – śmiało możemy zaryzykować stwierdzeniem, że niezależnie od stylu, jaki panuje we wnętrzu i ilości wpadających do środka promieni. Firany haftowane do salonu sprawdzą się tam gdzie jasno, i tam, gdzie ciemno, zarówno u miłośników estetyki nowoczesnej, minimalistycznej, u wielbicieli stylu vintage, jak i u koneserów klasyki (również w wydaniu nowojorskim), a nawet u pasjonatów eklektyzmu. Jak to możliwe? Czy firany haftowane do salonu rzeczywiście mogą być aż tak uniwersalne? Oczywiście, że tak! Wszystko za sprawą różnorodności wzorów i materiałów.

Firany haftowane do salonu

Firany haftowane do salonu z woalu

Firany haftowane do salonu mogą być uszyte z różnych materiałów. Jednymi z najpopularniejszych są zdecydowanie te z woalu. Ogromną zaletą tego materiału jest to, w jaki sposób się układa. Jako, że woal jest miękki i lejący swobodnie można go drapować na wszelkie możliwe sposoby. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup woalowych firan haftowanych do salonu powinniśmy wiedzieć, że jest to tkanina, która zatrzymuje dość sporo światła dziennego. W związku z tym takie firany idealnie sprawdzają się we wnętrzach mocno nasłonecznionych, do których niemal przez cały dzień przez okna przedzierają się ciepłe promienie. Natomiast niekoniecznie zdadzą egzamin w pokojach dziennych usytuowanych od strony zachodniej czy północnej oraz w tych, w których okien jest niewiele lub są małe. Wówczas warto postawić na firany haftowane do salonu z organzy.

Firany haftowane do salonu z organzy

Na szczęście oferta firan haftowanych do salonu nie kończy się na tych, z woalu. Do wyboru mamy jeszcze modele z organzy, która w przeciwieństwie do woalu jest niezwykle lekka i prześwitująca. Tym, co przykuwa uwagę w przypadku firan haftowanych do salonu z organtyny jest przepiękny, subtelny połysk. Dzięki temu firany te świetnie prezentują się w słabo doświetlonych pokojach, a także wszędzie tam, gdzie zależy nam na efektownej, a jednocześnie delikatnej dekoracji okna.

Firany haftowane do salonu z żakardu

Ostatnim z omawianych tu materiałów, który służy do produkcji firan haftowanych do salonu jest żakard. Bez wątpienia nie sposób przejść obojętnie obok firan żakardowych z haftowanymi aplikacjami. Oryginalność i bogactwo zdobień powinny zachwycić przede wszystkim tych, którzy poszukują stylowych dodatków do domowych wnętrz w stylu glamour. Co ciekawe, w tym przypadku stopień nasłonecznienia nie jest najmniejszym problemem, gdyż na rynku dostępne są żakardowe firany haftowane do salonu o różnej gęstości splotu, a co za tym idzie mniej lub bardziej prześwitujące.

Co myślisz?

Napisane przez Sklep firany-posciel.pl

Dzielimy się ciekawy treściami o tematyce dekoracji wnętrza. Już niedługo otwieramy sklep internetowy. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jak upiąć zasłony w salonie?

Jak upiąć zasłony w salonie?

Zasłony w stylu skandynawskim

Zasłony w stylu skandynawskim