w

Firany w stylu retro

Dziś każdy, kto remontuje i urządza swoje mieszkanie właściwie ma nieograniczone możliwości. Współcześnie możemy przebierać w rozmaitych stylach, a co za tym idzie meblach, dodatkach, sposobach wykończenia ścian, podłóg itp. Właściwie ciężko stwierdzić co tak naprawdę jest obecnie modne. Nie sposób natomiast nie zgodzić się z tym, że od pewnego czasu na topie utrzymuje się wszystko to, co vintage. W salonach i sklepach aż roi się od mebli na zgrabnych nóżkach inspirowanymi tymi, z czasów PRL-u czy też dywanów z wełny w klasyczne, orientalne wzory. Jeśli taka estetyka podoba nam się na tyle, że chcemy wprowadzić ją do swojego domu, musimy postarać się również o odpowiednie dodatki. Zarówno w reprezentacyjnym pokoju dziennym, jak i w pozostałych pomieszczeniach nie może zabraknąć firan w stylu retro. Podpowiadamy, jakie firanki w stylu vintage podkreślą wyjątkowy charakter takich wnętrz.
Firany w stylu retro

Firanki w stylu vintage

Bardzo istotną kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę podczas wyboru firan w stylu retro jest materiał, z jakiego są one wykonane. Oryginalnie firanki w stylu vintage powinny być uszyte się z woalu, tiulu bądź żakardu. Modele z woalu i tiulu sprawdzą się przede wszystkim w pomieszczeniach, w których zależy nam na jak największej ilości światła dziennego. Tkaniny te są lekkie, zwiewne, cienkie, przez co przepuszczają do środka dużo promieni słonecznych. Takie firany możemy też dowolnie marszczyć. Równie pięknymi firanami do salonu w stylu retro, ale też do sypialni są firany żakardowe, które zwykle zdobią dekoracyjne hafty. Ich ogromną zaletą, oczywiście poza pięknym wyglądem, jest brak konieczności prasowania. Zdecydowanie najlepiej sprawdzają się w tym przypadku modele w kolorze białym.

Firany do salonu w stylu retro

Decydując się na zakup firan w stylu retro bez wątpienia warto przy tej okazji przemyśleć kwestię ewentualnych zasłon. W salonie, a tym bardziej w sypialni możliwość zasłonięcia okien i w ten sposób zapewnienie sobie maksymalnej prywatności, a w razie potrzeby osłony przed upalnymi promieniami słonecznymi jest nie do przecenienia. Idealnymi zasłonami do wnętrz w stylu vintage są modele w pasy, kratę, kwiatowy motyw lub po prostu jednolite.

Co myślisz?

Napisane przez Sklep firany-posciel.pl

Dzielimy się ciekawy treściami o tematyce dekoracji wnętrza. Już niedługo otwieramy sklep internetowy. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Firanki, których nie trzeba prasować

Firanki, których nie trzeba prasować

Co to jest satyna bawełniana?

Co to jest satyna bawełniana?