w

Jak często prać firanki?

Zawieszone w oknach firany absolutnie odmieniają wnętrza. Dzięki nim sypialnie, salony, jadalnie, kuchnie, łazienki, przedpokoje zyskują piękną dekorację, która podkreśla przyjętą stylistykę. Poza tym, za sprawą okiennych tekstyliów pomieszczenia stają się bardziej przytulne, ciepłe. Nasza rola nie kończy się jednak na wyborze właściwego modelu – materiału, faktury, wzoru, koloru. Musimy jeszcze dopilnować, by firany zawsze były lśniąco czyste, w przeciwnym razie nie będą zdobiły, lecz szpeciły. Z opublikowanego jakiś czasu temu na blogu artykułu zatytułowanego „Jak prać firany” wiemy już, że firany możemy prać w pralce, oczywiście ustawiając ją na odpowiedni program. Pora więc sprawdzić, jak często prać firanki, by cieszyć się nieskazitelnym kolorem i świeżym zapachem. Przy tej okazji zastanówmy się również co przyczynia się do częstszego brudzenia się firan.

Jak często prać firanki?

Jak często prać firanki, by uniknąć silnych zabrudzeń i szarzenia?

Przyznajmy sobie szczerze – choć niejednokrotnie zastanawiamy się jak często prać firany i obiecujemy sobie robić to częściej, zawsze ciężko nam się za to zabrać. Mimo, że dziś z pomocą przychodzą nam nowoczesne pralki wyposażone w specjalne programy do tkanin delikatnych, wielu z nas wciąż myśli o praniu firan w kategorii generalnych porządków. Szczególnie, gdy mamy w domu dużo okien, a co za tym idzie sporo firan, które po praniu zwykle trzeba jeszcze wyprasować, często kończy się na tym, że firany odświeżamy raz na pół roku – tradycyjnie przed świętami. Niestety, po tak długim czasie firany są już mocno zabrudzone, poszarzałe i, żeby faktycznie były czyste i pachnące jak nowe najpierw trzeba je porządnie namoczyć, a dopiero potem można wrzucić do pralki. Wobec tego, jak często prać firany, by uniknąć silnych zabrudzeń? Rozsądnym rozwiązaniem z całą pewnością jest pranie firan raz na 3-4 miesiące, choć to w dużej mierze zależy to od pomieszczeń. Przeważnie firany w kuchni brudzą się szybciej niż te, w sypialni.

Przyczyny brudzenia się firan w krótkich odstępach czasu

Wiemy już jak często prać firany, by nie dopuścić do silnych zabrudzeń, trwałego poszarzenia i zawsze cieszyć się świeżymi, czystymi, pachnącymi dekoracjami okiennymi. Z pewnością wiele osób zastanawia się co przyczynia się do tego, że niektóre firany brudzą się częściej, inne rzadziej. Otóż w dużej mierze wynika to ze specyfiki wnętrza. Przykładowo firany z kuchni wymagają częstszego prania, ponieważ osiadają na nich unoszące się w powietrzu osady z tłuszczu, wnika w nie wilgoć, dym, para. Podobnie, w krótkim czasie brudzą się firany wiszące na drzwiach balkonowych, głównie przez to, że często ich dotykamy. W końcu negatywny wpływ na stan firan ma dym papierosowy, smog i inne zanieczyszczenia powietrza.

Co myślisz?

Napisane przez Sklep firany-posciel.pl

Dzielimy się ciekawy treściami o tematyce dekoracji wnętrza. Już niedługo otwieramy sklep internetowy. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jak prać firanki, żeby nie były pogniecione?

Jak prać firanki, żeby nie były pogniecione?

Domowe sposoby na wybielenie firanek

Domowe sposoby na wybielenie firanek