w

Jak dobrać materac?

O komforcie w sypialni oraz jakości odpoczynku i snu decyduje szereg czynników, począwszy od łóżka i materaca, poprzez pościel, kończąc na ogólnym wystroju pokoju – kolorystyce, układzie mebli itp. Zatrzymajmy się jednak przy samym łóżku, a dokładniej materacu. Tak, jak pościel uszyta z wysokiej jakości, przyjemnej w dotyku, pozwalającej skórze oddychać tkaniny, systematycznie wymieniana i prana zapobiega nas przed poceniem się w czasie snu, a także alergenami (kurz, roztocza, bakterie, grzyby), tak materac decyduje o stanie kręgosłupa, zdrowiu mięśni i stawów. Z artykułów opublikowanych dotychczas na naszym blogu można dowiedzieć się m.in. z jakiego materiału pościel jest najlepsza, jakie są rozmiary pościeli, jak często i w jaki sposób prać pościel, jak prasować i krochmalić, a także jak dopasować prześcieradło. Nadeszła zatem najwyższa pora, by powiedzieć co nieco na temat wyboru materaca, który zapewni nam wygodę. Jak dobrać materac? Na co zwrócić uwagę? Jak wybrać odpowiedni materac pod względem stopnia twardości/miękkości? Podpowiadamy jak dobrać materac!

Jak dobrać materac?

Wybór materaca

Wybór materaca, który zapewni nam pożądany komfort, a naszemu kręgosłupowi, zmęczonemu po całym dniu siedzeniem bądź staniem, jest ogromnie ważny. Zważywszy na to, że w łóżku spędzamy mniej więcej 1/3 życia to, na czym śpimy przekłada się nie tylko na nasze zdrowie, ale i samopoczucie oraz stopień zadowolenia z całonocnego odpoczynku. Dlatego zanim kupimy pierwszy lepszy materac w atrakcyjnej cenie, powinniśmy dobrze się zastanowić czy rzeczywiście spełni on nasze oczekiwania i będzie służył przez długie lata. Cena bez wątpienia jest, a przynajmniej być powinna, kwestią drugorzędną. Najważniejsza jest jakość. Wobec tego, jak dobrać materac?

Jak wybrać odpowiedni materac?

Nie da się ukryć, że podczas wyboru materaca wszystkim nam największą trudność sprawia kwestia jego twardości. Jak wybrać odpowiedni materac właśnie pod tym względem? Jak dobrać materac, aby nie był ani zbyt miękki, ani też zanadto twardy? Otóż w tym przypadku wiele zależy od naszej wagi oraz budowy ciała. Przyjęło się sądzić, że dla osób, które ważną maksymalnie 80 kg, najlepszą twardością materaca jest H2. Z kolei, jeśli waga wskazuje powyżej 80 kg masy ciała, lepszą opcją będzie model o twardości H3. Równie ważne jest zresztą to, w jakiej pozycji zwykliśmy spać. Prawdopodobnie tym, którzy śpią na plecach lub brzuchu będzie bardziej pasował twardszy materac, natomiast wszystkim przyzwyczajonym do spania na boku – miękki. Niemniej, nie możemy zapominać, że każdy z nas ma swoje upodobania.

Co myślisz?

Napisane przez Sklep firany-posciel.pl

Dzielimy się ciekawy treściami o tematyce dekoracji wnętrza. Już niedługo otwieramy sklep internetowy. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jaka poduszka do spania?

Jaka poduszka do spania?