w

Jak dobrać narzutę na łóżko?

Nie da się ukryć, że w każdej sypialni centralne miejsce zajmuje łóżko. Poza nim, w pokoju tym znajduje się niewiele mebli i przedmiotów. Warto zatem postarać się o to, by łóżko zawsze było ładnie zasłane tak, by nie tylko pełniło funkcję czysto praktyczną, ale też dekorowało przestrzeń. W dzisiejszych czasach wybierać możemy spośród najrozmaitszych kap oraz ozdobnych poduch. Warto więc poświęcić chwilę na znalezienie takich tekstyliów, które będą idealnie dopasowane do ogólnej stylistyki, a być może i wprowadzą nutkę oryginalności do wnętrza. Jak dobrać narzutę na łóżko? Na co zwrócić uwagę wybierając kapę? Jakie tkaniny w tym przypadku się sprawdzą? Jak dobrać rozmiar narzuty na łóżko? Podpowiadamy jak i w jaką narzutę na łóżko rzeczywiście warto zainwestować!

Jak dobrać narzutę na łóżko?

Jaka narzuta na łóżko?

Bez wątpienia tekstylia to jedne z najważniejszych dekoracyjnych elementów wyposażenia sypialni. Obok gustownych firan i zasłon, najważniejsza jest kapa. Dlatego warto dokładnie przeanalizować dostępne opcje, aby mieć obraz tego, jaka narzuta na łóżko będzie najlepiej pasowała do naszego wnętrza. Jak dobrać narzutę na łóżko? W pierwszym momencie wszyscy zwracamy uwagę na kolor i wzór. Jest to zupełnie naturalne. Trudno jednak podpowiedzieć jaka narzuta na łóżko pod względem czysto estetycznym jest ładna, a jaka nieładna. To zależy od stylu, jaki panuje w naszej sypialni i od nas samych – naszego gustu, upodobań. Sami musimy więc podjąć decyzję. Niezależnie od tego, czy podobają nam się kapy w kwiaty, kratę czy jednolite, w jasnych, pastelowych kolorach, czy ciemnych, głębokich barwach, nie możemy pomijać kwestii jakości. Jako, że narzutę mamy tylko jedną, dobrze, aby była solidna, trwała, ładnie wykonana, łatwa w czyszczeniu. Jaka narzuta na łóżko, z jakiego materiału spełni powyższe kryteria?

Jaka narzuta, z jakiego materiału?

O ile kolorystyka i wzornictwo to sprawa mocno indywidualna, o tyle każdy z nas powinien przemyśleć jaka narzuta będzie wytrzymała i łatwa w utrzymaniu w czystości. Przy okazji, musimy pamiętać, że materiał użyty do produkcji kapy nie tylko decyduje o jej jakości, ale też ma wpływ na walory estetyczne. Dlatego też warto wybierać spośród narzut z naturalnej bawełny, akrylu, modalu bądź satyny. A jak dobrać rozmiar narzuty na łóżko?

Jak dobrać rozmiar narzuty na łóżko?

Wiemy już co nieco na temat doboru kap na łóżka w sypialni. Kolor, wzór, materiał – wszystko to ma wpływ na efekt końcowy, a co za tym idzie jest warte uwzględnienia w czasie podejmowania decyzji. Na tym jednak nie koniec. Pozostaje jeszcze kwestia wymiarów. Nawet najpiękniejsza, najdroższa kapa nie będzie wyglądała dobrze, jeśli będzie za mała lub za duża w stosunku do łóżka. Wobec tego, jak dobrać rozmiar narzuty na łóżko? Przede wszystkim musimy ustalić, w jaki sposób zamierzmy ścielić łóżko, a co za tym idzie ile „zapasu” potrzebujemy. W tym celu wystarczy sprawdzić długość, szerokość i wysokość łóżka.

Co myślisz?

Napisane przez Sklep firany-posciel.pl

Dzielimy się ciekawy treściami o tematyce dekoracji wnętrza. Już niedługo otwieramy sklep internetowy. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jak prać pierze?

Jak prać pierze?

Firanki i zasłony do pokoju młodzieżowego

Firanki i zasłony do pokoju młodzieżowego