w

Jak prać firanki, żeby nie były pogniecione?

O tym, czy firany są ładne, czy nie, dekorują wnętrze, czy wręcz przeciwnie – stanowią niezbyt atrakcyjny element aranżacji decyduje co najmniej kilka czynników. Pośród nich wymienia się m.in. materiał, kolor, wzór, długość, sposób upięcia, a także wydawałoby się tak błahe i oczywiste, a jednak bardzo ważne – czystość i brak zagnieceń. Nawet najpiękniejsze, najdroższe, najwyższej jakości firany pogniecione będą wyglądały po prostu niechlujnie, przez co zaburzą całą stylistykę sypialni, salonu, jadalni, kuchni czy też łazienki. Przyznajmy sobie jednak szczerze – o ile pranie firan to dla nas żadne problem (wszystko dzięki nowoczesnym pralkom wyposażonym w specjalny tryb prania firan), o tyle ich prasowanie to już prawdziwe utrapienie. I niestety przez to odkładamy pranie w czasie, aż w końcu firany z dnia na dzień są coraz bardziej poszarzałe. Na szczęście jest na to sposób! Sprawdźmy, jak prać firanki, żeby nie były pogniecione!

Jak prać firanki, żeby nie były pogniecione?

Jak wyprać firanki, żeby się nie pogniotły? Podstawowe zasady prania firan

Każdy z nas z pewnością nie raz zastanawiał się jak wyprać firanki, żeby się nie pogniotły. Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne, jak się wydaje. Wystarczy zapamiętać kilka podstawowych zasad i przestrzegać ich za każdym razem, gdy zabieramy się za odświeżenie okiennych tekstyliów. Jak prać firanki, żeby nie były pogniecione? Przede wszystkim, należy ustawić odpowiedni program (pranie firan/pranie delikatne/pranie ręczne) oraz zalecaną przez producenta temperaturę. Zwykle bezpieczną dla firanek temperaturą jest 30 stopni Celsjusza. Poza tym, należy zmniejszyć ilość obrotów podczas wirowania – w tym przypadku absolutnie wystarczy wirowanie na 400 obrotów. W końcu na to, czy firanki pogniotą się podczas prania, czy nie lub minimalnie niemały wpływ ma zastosowany detergent. Najlepiej sięgać po płyny lub proszki przeznaczone typowo do prania firan. Co poza tym? Jak wyprać firanki, żeby się nie pogniotły?

Jak wyprać firanki, żeby się nie pogniotły? Kilka sprytnych trików

Co robić, gdy mimo właściwego ustawienia programu prania i wirowania, odpowiedniej temperatury wody i zastosowania specjalnych detergentów do prania firan wciąż są one bardzo pogniecione po praniu? Jak prać firanki, żeby nie były pogniecione? Otóż, firanek nie można byle jak wrzucać do pralki – powinno się złożyć je w kostkę. Prócz tego, nie wolno przepełniać bębna – firany muszą mieć wystarczająco dużo luzu.

Co myślisz?

Napisane przez Sklep firany-posciel.pl

Dzielimy się ciekawy treściami o tematyce dekoracji wnętrza. Już niedługo otwieramy sklep internetowy. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jakie zasłony do sypialni?

Jakie zasłony do sypialni?

Jak często prać firanki?

Jak często prać firanki?