w

Jak prać pierze?

Chyba wszyscy rozumiemy jak istotne jest regularne zmienianie i pranie pościeli. Niestety, za to często zapominamy o praniu poduszek z pierza oraz kołder. Tymczasem jest to równie ważne. Co prawda nie trzeba robić tego tak często, jak w przypadku poszew, czyli w odstępach maksymalnie 3 tygodni, jednak wciąż naprawdę warto. Poziom czystości pierza może bowiem przekładać się na nasz komfort, samopoczucie, a nawet zdrowie. W tym momencie zapewne większość z nas zaczyna się jednak zastanawiać nad tym jak prać pierze. Czy w ogóle jest to możliwe w warunkach domowych? Czy pranie pierza w pralce jest dozwolone? Dlaczego właściwie pranie poduszek z pierza i kołder jest tak istotne? Czy chodzi tylko o higienę? Radzimy jak prać pościel z pierza!

Jak prać pierze?

Pranie poduszek z pierza i kołder – dlaczego należy to robić?

W pierwszej kolejności, tzn. zanim zaprezentujemy kilka wskazówek odnośnie tego, jak prać pierze, warto wyjaśnić dlaczego właściwie jest to tak ważne, a co za tym idzie, z jakiego powodu należy to robić. Otóż regularne, najlepiej raz-dwa razy do roku pranie poduszek z pierza oraz kołder przedłuża okres ich przydatności do użycia. Jeśli raz na jakiś czas wypierzemy pierze, dłużej będziemy mogli cieszyć się grubymi, miękkimi, puszystymi i pachnącymi świeżością poduchami i kołdrami. W przeciwnym razie, po pewnym czasie będą nam się one wydawały zużyte, cieńsze, zbite. Wobec tego, jak prać pościel z pierza?

Jak prać pościel z pierza?

Skoro wiemy już jak istotną rolę odgrywa pranie poduszek z pierza i kołder, a także jak często warto je odświeżyć, zastanówmy się jak prać pierze. Czy możemy to zrobić samodzielnie w domu czy też lepiej zwrócić się o pomoc do pralni chemicznej? Jak prać pościel z pierza? Na szczęście okazuje się to prostsze, niż mogłoby się nam wydawać, ponieważ nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać w tym celu pralkę automatyczną. Oczywiście, pod warunkiem, że posiadamy w domu model z dużym bębnem, który spokojnie pomieści kołdrę. Poza tym, musimy mieć na uwadze kilka podstawowych zasad dotyczących prania pierza w pralce.

Pranie pierza w pralce

Wyjaśniliśmy już z jakich powodów warto raz na jakiś czas wyprać poduchy i kołdry z pierza. Ustaliliśmy też, że można w tym celu posłużyć się pralką. Jak prać pierze w pralce? Przede wszystkim musimy zainwestować w odpowiedni detergent pozbawiony enzymu, który mógłby uszkodzić naturalne pierze. Prócz tego, należy ustawić odpowiednią temperaturę i proces wirowania. Optymalne ustawienia w przypadku prania pierza w pralce to 60°C i najmniejsza liczba obrotów wirowania. Jeśli chodzi o suszenie, pierze można suszyć zarówno na słońcu (wówczas należy pamiętać, by raz na jakiś czas dobrze nim wstrząsnąć), jak i w automatycznej suszarce bębnowej.

Co myślisz?

Napisane przez Sklep firany-posciel.pl

Dzielimy się ciekawy treściami o tematyce dekoracji wnętrza. Już niedługo otwieramy sklep internetowy. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Firanki do pokoju dziecięcego

Firanki do pokoju dziecięcego

Jak dobrać narzutę na łóżko?

Jak dobrać narzutę na łóżko?