w ,

Jak udekorować okno na Boże Narodzenie?

Okna to jeden z ważniejszych elementów w architekturze każdego wnętrza. To przez nie do środka wpadają promienie świąteczne rozjaśniając sypialnie, salony, jadalnie, kuchnie, łazienki. To w nich możemy również zawiesić firany i zasłony, które z jednej strony pełnią funkcję praktyczną, z drugiej dekorują, dopełniają przyjętą stylistykę. Aranżacja okna może też oddawać klimat poszczególnych pór roku, ważnych okazji, świąt. W grudniu, czyli w miesiącu zarezerwowanym dla obchodzonego niemalże na całym świecie Bożego Narodzenia, okno powinno przybrać tradycyjne odcienie czerwieni, złota zieleni. Warto również sięgnąć po motywy choinek, gwiazdek, Mikołajów, reniferów, bałwanków. Jak udekorować okno na Boże Narodzenie? Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych pomysłów.

Jak udekorować okno na Boże Narodzenie?

Jak udekorować okno Boże Narodzenie? Świąteczne firanki i zasłony

Jak udekorować okno na Boże Narodzenie? Zacznijmy raczej nietypowo, bo od zmiany firanek i zasłon. Oczywiście, najłatwiej zawiesić na karniszu lampki choinkowe, a na parapecie ustawić figurki Mikołajów czy reniferów. Warto jednak nieco bardziej się wysilić i pokusić o zmianę tekstyliów – efekt z całą pewnością będzie zachwycający. O tej porze roku i na tę specjalną okazję, jaką są grudniowe święta w oknach możemy powiesić np. firanki w kolorze écru, wzbogacone o zdobienia z koronki lub takie, ze złotą nicią oraz zasłony w pięknym kolorze głębokiej zieleni lub czerwieni. A jeśli lubimy nieco odważniejsze połączenia, wybierzmy kraciaste zasłony (oczywiście wciąż w bożonarodzeniowych kolorach). Tego typu dodatki i barwy wprowadzą do wnętrza świąteczny klimat, a przy tym wciąż będą wyglądały bardzo stylowo.

Jak udekorować okno na Boże Narodzenie? Chwosty i inne ozdoby

Wiemy już jak udekorować okno na Boże Narodzenie z pomocą firan i zasłon, jakie znajdziemy o tej porze roku w najlepszych salonach tekstylnych. Na nich jednak nie kończą się nasze możliwości. Jeśli zdecydowaliśmy się na bardzo subtelne firany i zasłony, warto wzbogacić je o dekoracyjne chwosty, które możemy kupić lub zrobić sami. Jedyne, czego będziemy potrzebować to odrobina materiału w świąteczny wzór. Możemy nim związać zasłony/firany po bokach okna tak, by powstały duże kokardy. Do takich chwostów możemy też doszyć ozdobne frędzle lub bombki choinkowe.

Co myślisz?

Napisane przez Sklep firany-posciel.pl

Dzielimy się ciekawy treściami o tematyce dekoracji wnętrza. Już niedługo otwieramy sklep internetowy. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chwosty do zasłon

Chwosty do zasłon

Jak upiąć zasłony w salonie?

Jak upiąć zasłony w salonie?