w

Jak upiąć zasłony w salonie?

Okna pełnią we wnętrzach niezwykle ważne funkcje. Po pierwsze doświetlają, po drugie dekorują, zwłaszcza, jeśli zawiesimy w nich firany i zasłony, ustawimy kwiaty, wazony lub inne. W związku z tym, warto postarać się o gustowne dodatki, które podkreślą wystrój wnętrza. Nie powinniśmy przy tym zapominać, że niektóre z nich, tak jak wspomniane już zasłony poza tym, że ładne muszą też być funkcjonalne. Na szczęście w dzisiejszych czasach do wyboru mamy zasłony wykonane z najrozmaitszych materiałów, o ciekawych strukturach, najróżniejszych wzorach i kolorach, a także właściwie w dowolnych długościach. Jednak i na tym nie koniec, bo przecież okienne tekstylia możemy upinać na różne sposoby, tym samym tworząc oryginalne aranżacje. W związku z tym, zastanówmy się jak upiąć zasłony w salonie!

Jak upiąć zasłony w salonie?

Jak upiąć zasłony w salonie? Zainwestuj w ozdobne klamry lub chwosty!

Jeśli już zdecydowaliśmy się powiesić w oknach zasłony, lecz nie chcemy, by tak po prostu luźno wisiały, zaczynamy zastanawiać się jak upiąć zasłony w salonie. Zapewne pierwsza myśl, jaka pojawia się w naszych głowach to klamry i chwosty. I rzeczywiście zakup ozdobnych klamr bądź chwostów to jak najbardziej dobry pomysł. Współcześni producenci tego typu dodatków mają do zaoferowania ogrom różnorodnych modeli, spośród których na pewno uda nam się wybrać coś w sam raz do zakupionych uprzednio zasłon. Klamry mogą mieć różne kształty i kolory, być wykonane z tworzywa sztucznego, metalu czy nawet drewna. Z kolei do produkcji chwostów wykorzystuje się rozmaite materiały, które to barwi się na dowolne kolory. Chwosty mogą być mniej lub bardziej dekoracyjne. A co jeśli nie chcemy kupować ani klamr, ani chwostów? Jak upiąć zasłony w salonie?

Jak upiąć zasłony w salonie? Wykorzystaj nieoczywiste przedmioty!

Nie ulega wątpliwości, że warto rozejrzeć się za klamrami i zasłonami. Jeśli jednak nie uda nam się znaleźć tych wymarzonych lub po prostu nie chcemy sięgać po tak oczywiste rozwiązanie, nie załamujmy się. Wciąż mamy, wcale niezłą, alternatywę. Jak upiąć zasłony w salonie? Wystarczy, że rozejrzymy się po własnym domu – sprawdzimy co mamy w szafkach, pudłach, skrzynkach. Być może uda nam się znaleźć coś, dzięki czemu nikt nie przejdzie obojętnie obok okna w pokoju dziennym. Stare korale, jutowy sznurek, wstążka, zaplecione w warkocz pasy materiału – warto odrobinę poeksperymentować.

Jak upiąć zasłony w salonie? Zrób supły!

Jeśli ani klamry, ani chwosty, ani też sznury i korale to nie to, czego tak naprawdę szukamy, może okazać się, że tak naprawdę do upięcia zasłon nie potrzebujemy niczego. Ale jak to? Jak upiąć zasłony w salonie bez czegoś, czym faktycznie je zepniemy? Tak to już bywa, że często najprostsze rozwiązania są najlepsze, to, co oczywiste, zupełnie nieoczywiste. Otóż, zasłony możemy po prostu związać. Dzięki takim niby niedbałym supłom zasłony, ale też całe wnętrze stanie się bardzo modne, stylowe. Co ciekawe, tego typu upięcie absolutnie nie będzie stanowiło przeszkody ku temu, by na noc zaciągać zasłony.

Co myślisz?

Napisane przez Sklep firany-posciel.pl

Dzielimy się ciekawy treściami o tematyce dekoracji wnętrza. Już niedługo otwieramy sklep internetowy. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jak udekorować okno na Boże Narodzenie?

Jak udekorować okno na Boże Narodzenie?

Firany haftowane do salonu

Firany haftowane do salonu