w

Jak wykrochmalić pościel?

Gdybyśmy jeszcze kilkanaście, kilkadziesiąt lat temu zapytali gospodynie domowe o to, czy krochmalną pościel, prawdopodobnie w blisko stu procentach przypadków odpowiedź byłaby twierdząca. Kiedyś mało kto wyobrażał sobie, żeby po praniu od razu zostawić poszwy do wyschnięcia. A dziś? Dziś sytuacja odwróciła się niemal o 180 stopni. Obecnie mało kto przejmuje się krochmaleniem. A przecież to tak prosta, a przynoszą wiele korzyści czynność! Choć niewielu z nas zdaje sobie z tego sprawę, dzięki krochmaleniu bawełniana i lniana pościel nie tylko staje się sztywniejsza i świeża na dłużej, ale również jest chroniona przed wilgocią, kurzem i rozwojem bakterii. Wobec tego, być może warto wrócić do starych zwyczajów? Podpowiadamy, jak wykrochmalić pościel!

Jak wykrochmalić pościel?

Jak wykrochmalić pościel, a przede wszystkim jak zrobić krochmal?

Zanim zaczniemy zastanawiać się nad tym, jak wykrochmalić pościel, musimy wiedzieć, jak w ogóle przygotować krochmal, bo do tego właściwie wszystko się sprowadza. Na szczęście nie jest to ani trudne, ani czasochłonne. Pozwala natomiast zakonserwować pościel, która zyskuje przyjemną świeżość na dłużej, staje się bardziej odporna na brud, kurz, pot i bakterie. A jedyne, czego potrzebujemy do zrobienia krochmalu to woda oraz skrobia ziemniaczana. Jeśli zaś chodzi o przepis, chyba każdy, kto pamięta czasy krochmalenia pościeli, a być może i nadal to robi, zgodzi się z tym, że sprawdzonym sposobem jest domowy kisiel. A zatem, 2-3 łyżki mąki, oczywiście w zależności od ilości pościeli, mieszamy w szklance z zimną wodą aż do połączenia. Jednocześnie w garnku gotujemy około litr wody, do której kolejno wlewamy miksturę, co istotne – cały czas mieszając.

Jak wykrochmalić pościel krok po kroku?

Skoro wiemy już, jak zrobić krochmal, możemy przejść do sedna sprawy. Jak wykrochmalić pościel? Otóż, pościel można krochmalić na dwa sposoby. Pierwsza metoda to płukanie pościeli w wodzie z krochmalem w misce lub wannie, a następnie odwirowanie jej w pralce automatycznej. Jeszcze prostszą metodą jest natomiast wlanie przygotowanego uprzednio krochmalu do pralki na czas płukania. I to w zasadzie tyle! Na koniec warto tylko dodać, że krochmalimy jedynie pościele uszyte z bawełny i lnu, natomiast te z satyny, kory oraz poliestru i innych tworzyw sztucznych w ogóle się do tego nie nadają.

Co myślisz?

Napisane przez Sklep firany-posciel.pl

Dzielimy się ciekawy treściami o tematyce dekoracji wnętrza. Już niedługo otwieramy sklep internetowy. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jak pościelić łóżko w sypialni?

Jakie są rozmiary pościeli?

Jakie są rozmiary pościeli?