w

Jaka długość zasłon?

Po długich latach świetności nowoczesnych rolet przeznaczonych do montażu na okiennej ramie, rzadziej na ścianie, w wielkim stylu powracają klasyczne zasłony. Wydaje się, że czynnikiem, który decyduje o tym, że coraz więcej osób sięga po zasłony są walory estetyczne. Tego typu tekstylia prezentują się bardzo stylowo, dzięki czemu nie tylko przepięknie dekorują okno, ale całe pomieszczenie. Sprawiają, że sypialnie, salony, jadalnie zyskują na designie, a jednocześnie stają się bardzo przytulne. Współcześnie możemy przebierać w najrozmaitszych kolorach, wzorach, materiałach, fakturach, systemach montażu (żabki, przelotki, szelki, taśmy marszczące) i… długościach. Jak długie powinny być zasłony oraz jak dobrać długość zasłon do swojego wnętrza?

Jaka długość zasłon?

Jak długie powinny być zasłony?

Jaka długość zasłon jest tą właściwą? Na to pytanie, podobnie zresztą, jak na pytanie o długość firan, nie ma jednej słusznej odpowiedzi. Ogólnie rzecz biorąc, zasłony mogą być albo krótkie, tj. mniej więcej do parapetu, albo długie – do podłogi. To jednak rodzi kolejne pytania, a mianowicie konkretnie jak długie powinny być zasłony krótkie oraz jak długie powinny być zasłony długie. Otóż, te pierwsze mogą kończyć się albo równo z parapetem, albo kilka centymetrów poniżej niego. Z kolei tekstylia do podłogi z reguły mają sięgać około 2 cm powyżej posadzki, choć od pewnego czasu modne stało się wieszanie celowo za długich zasłon – średnio o 20-30 cm tak, by materiał kładł się po podłodze. Co prawda przez to są one bardziej narażone na zabrudzenia (częściej gromadzi się na nich kurz), za to wyglądają niezwykle gustownie, ekskluzywnie. Jaka długość zasłon będzie zatem pasowała do naszego wnętrza? Jak dobrać długość zasłon?

Jak dobrać długość zasłon?

Nawet jeśli już wiemy jakie długości zasłon są tymi właściwymi i tak, wielu z nas zachodzi w głowę jak dobrać długość zasłon do swojego mieszkania. Otóż to, jak długie powinny być zasłony należy uzależnić przede wszystkim od stylu, w jakim zostało zaaranżowane wnętrze, od jego metrażu oraz wielkości okien. Dla przykładu długie, jasne zasłony, które optycznie powiększają wnętrza i niwelują dysproporcje, pięknie wyglądają w niewielkich salonach i sypialniach. Jak zwykle, warto zainspirować się projektami dekoratorów wnętrz i kierować własnym dobrym gustem – w końcu to nam mają się podobać.

Co myślisz?

Napisane przez Sklep firany-posciel.pl

Dzielimy się ciekawy treściami o tematyce dekoracji wnętrza. Już niedługo otwieramy sklep internetowy. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Szare zasłony w salonie

Szare zasłony w salonie

Jakie zasłony do sypialni?

Jakie zasłony do sypialni?