w

Jakie firany do kuchni?

Firana to taki element dekoracji, który dopełnia stylistykę, stanowi przysłowiową wisienkę na torcie. Poza tym, że firana zdobi, również sprawia, że wnętrza stają się bardziej przytulne. Wreszcie, firana rozprasza wpadające do środka promienie słońca, a także, delikatnie zasłaniając, zapewnia prywatność. W związku z tym, nie powinno jej zabraknąć na żadnym z okien w naszych mieszkaniach. I choć wiele osób zapewne ma co do tego wątpliwości, firanę warto powiesić również w kuchni, którą śmiało możemy nazwać sercem każdego domu. Jednak jakie firany do kuchni kupić, aby poza tym, że funkcjonalna była również pomieszczeniem stylowym?

Jakie firany do kuchni?

Jakie firany do kuchni? Zazdrostki i lambrekiny

Nie da się ukryć, że najpopularniejszą odpowiedzią na pytanie o to, jakie firany do kuchni wybrać, niezależnie od tego, czy zapytamy internautów, poszukamy w prasie czy zwrócimy się o pomoc do dekoratorów wnętrz będzie firana w formie zazdrostki. I rzeczywiście jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Oczywiście dziś zazdrostki w niczym nie muszą przypominać tych staromodnych, jakie znamy z babcinych kuchni. Wystarczy wybrać odpowiedni materiał i gęstość marszczenia, aby zazdrostka prezentowała się naprawdę modnie. A jeśli wolimy, gdy firanka jest zawieszona na karniszu powyżej okna, lambrekin to coś w sam raz dla nas. Jako, że osłania on jedynie 1/3 wysokości okna (licząc od góry), do kuchni wpada dużo światła dziennego. Niezłym pomysłem jest również połączenie lambrekinu z zazdrostką. Jakie firany do kuchni natomiast wybrać pod względem materiału? Bez wątpienia, na czasie są obecnie zazdrostki i lambrekiny z delikatnych, przepuszczających dużo światła tkanin, ale i te, z zaciemniającego materiału na zasłony, np. w kratę lub kwiatowe wzory. Wybierając firany do kuchni powinniśmy oczywiście dopasować je do ogólnej stylistyki wnętrza.

Jakie firany do kuchni? Roleta rzymska

Zazdrostki i lambrekiny, choć powracają w wielkim stylu, nie każdemu przypadną do gustu. Jakie firany do kuchni poza wymienionymi będą zatem dobrym rozwiązaniem? Roleta rzymska to coś, co z pewnością warto wziąć pod uwagę urządzając kuchnię. Praktyczna, a przy tym stylowa idealnie sprawdzi się w pomieszczeniu, w którym gotujemy. W tym przypadku, szczególnie dobrze będą prezentowały się rolety rzymskie z delikatnego, pięknie rozpraszającego promienie słoneczne woalu.

Co myślisz?

Napisane przez Sklep firany-posciel.pl

Dzielimy się ciekawy treściami o tematyce dekoracji wnętrza. Już niedługo otwieramy sklep internetowy. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jakie firany na okno balkonowe?

Jakie firany na okno balkonowe?

Jak wymierzyć firany?