w

Jakie zasłony do sypialni?

W sypialni, która z reguły jest jednym z mniejszych pokojów w mieszkaniu, wyposażenie ogranicza się dosłownie do kilku mebli i niezbędnych dodatków. Łóżko, stoliki nocne, lampka, czasem szafa i/lub komoda, dywan… i to właściwie byłoby na tyle. Prawdziwą sztuką jest więc stworzenie na tak skromnej bazie naprawdę stylowej aranżacji i przytulnego klimatu. Jedną z ważniejszych ozdób obok gustownej narzuty na łóżko i poduch jest zasłona. Bez wątpienia warto więc dobrze zastanowić się właśnie nad okienną aranżacją, która to ma za zadanie zarówno dekorować, jak i zapewniać prywatność. A skoro tak, jakie zasłony do sypialni wybrać? Podpowiadamy na jakie zasłony do sypialni – krótkie czy długie, jednolite czy wzorzyste postawić.

Jakie zasłony do sypialni?

Jakie zasłony do sypialni – krótkie czy długie?

W momencie, gdy pada pytanie o to, jakie zasłony do sypialni pasują najlepiej, prawdopodobnie wszyscy instynktownie zaczynamy zastanawiać się po pierwsze nad ich długością, po drugie – kolorem/wzorem. Zatrzymajmy się na chwilę przy długości. Jak już wiemy, do wyboru mamy tekstylia krótkie, tzn. do parapetu oraz długie, czyli do podłogi. Jakie zasłony do sypialni będą odpowiedniejsze zarówno ze względów czysto praktycznych, jak i przez wzgląd na walory estetyczne? Biorąc pod uwagę, że długie zasłony poza tym, że zapewniają prywatność również tłumią hałasy i korzystnie wpływają na izolację cieplną, a do tego zazwyczaj wyglądają dużo bardziej stylowo niż zasłony krótkie, wydają się być zdecydowanie lepszą opcją w przypadku sypialni. A jakie zasłony do sypialni pod względem kolorystyki i wzornictwa wybrać?

Jakie zasłony do sypialni – jednolite czy wzorzyste?

Skoro wiemy już, jakie zasłony do sypialni pod względem długości są lepsze, pora zastanowić się nad kolorystyką i wzornictwem. Otóż do pokoju, w którym odpoczywamy, śpimy, w którym poszukujemy upragnionego spokoju i komfortu poleca się zasłony jednolite, ewentualnie w subtelny motyw, w jasnych, stonowanych barwach. Wobec tego, wszelkiego rodzaju beże, écru, szarości, delikatne żółcie i pudrowe róże to idealne kolory zasłon do sypialni. Ewentualnie, jeśli wnętrze nie jest zbyt małe i raczej jasne, a nam zależy na wyrazistym akcencie kolorystycznym, możemy pokusić się o zasłony granatowe, bordowe lub ciemnozielone.

Co myślisz?

Napisane przez Sklep firany-posciel.pl

Dzielimy się ciekawy treściami o tematyce dekoracji wnętrza. Już niedługo otwieramy sklep internetowy. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jaka długość zasłon?

Jaka długość zasłon?

Jak prać firanki, żeby nie były pogniecione?

Jak prać firanki, żeby nie były pogniecione?