w

Marszczenie firan na taśmie

Jak już wiemy z poprzednich opublikowanych na blogu artykułów, istnieją różne sposoby upinania firan. Do najpopularniejszych zaliczamy: upinanie firan na żabkach na karniszu ściennym, na żabkach na karniszu sufitowym, na szelkach oraz na przelotkach. Wszystkie wymienione nieustannie cieszą się sporym zainteresowaniem. Biorąc jednak pod uwagę kilka ostatnich sezonów, absolutnie przełomową metodą wydaje się być marszczenie firan na taśmie. Dzięki taśmom marszczącym firany zawsze perfekcyjnie się układają, wyglądają bardzo gustownie, elegancko, podczas, gdy sam montaż pozostaje bardzo dyskretny. Zapoznajmy się zatem z rodzajami taśm do marszczenia firan oraz sprawdźmy jak marszczyć firanki na taśmie!

Marszczenie firan na taśmie

Rodzaje taśm do marszczenia firan

W sklepach tekstylnych znaleźć można różne rodzaje taśm do marszczenia firan. Ogólnie rzecz biorąc dzieli się je na dwa podstawowe typy, a mianowicie taśmy bawełniane i taśmy żyłkowe. Zarówno jedne, jak i drugie spełniają swoją funkcję, lecz w przypadku delikatnych, cienkich, przezroczystych firan dopasowanie odpowiednich jest bardzo ważne. Chodzi bowiem o to, by taśmy pozostawały niewidoczne. Stąd też, dużo lepszą opcją w przypadku firanek są transparentne taśmy żyłkowe. Na tym niestety się nie kończy. Dostępne są również różne szerokości taśm marszczących. Do firanek sięgających parapetu wystarczające są te, o szerokości 5 cm. Z kolei w przypadku firan długich, do podłogi lepszą opcją są taśmy o szerokości między 7-10 cm. A na czym polega marszczenie firan na taśmie?

Jak marszczyć firanki na taśmie?

Skoro wiemy już jakie są rodzaje taśm do marszczenia firan, najwyższa pora sprawdzić jak marszczyć firanki na taśmie. Gęstość marszczenia ma ogromne znaczenie, gdyż bezpośrednio przekłada się na to, jak układa się firana. Co istotne, sposób marszczenia zawsze należy dostosować do tkaniny, z jakiej uszyta jest okienna ozdoba. Przykładowo, dla firanek wykonanych z woalu poleca się marszczenie 1:2, 1:2,5 lub 1:3, dla firan z organzy – 1:3 lub 1:2, natomiast dla znacznie cięższych, bardziej kryjących modeli z żakardu – 1:1,5, maksymalnie 1:2. Takie marszczenie firan na taśmie z całą pewnością przyniesie pożądany efekt.

Co myślisz?

Napisane przez Sklep firany-posciel.pl

Dzielimy się ciekawy treściami o tematyce dekoracji wnętrza. Już niedługo otwieramy sklep internetowy. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Firanki z gipiurą

Firanki z gipiurą

Chwosty do zasłon

Chwosty do zasłon