w

Pościel dla alergików

Jedną z najbardziej powszechnych chorób cywilizacyjnych obecnych czasów są alergie. Uczulać może praktycznie wszystko, jednak najczęściej są to pyłki drzew, traw i kwiatów, kurz, roztocza, grzyby, pleśń oraz sierść zwierząt. Poza tym, u wielu osób reakcję alergiczną wywołują produkty spożywcze, kosmetyki, detergenty. Objawy (m.in. zmiany skórne, podrażnione, łzawiące oczy, katar, kaszel, duszności) są naprawdę nieprzyjemne. Dlatego alergeny najlepiej omijać szerokim łukiem, minimalizować kontakt z nimi oraz zapobiegać ich występowaniu w naszym otoczeniu. Warto przy tym skupić się na łóżku, ponieważ niestety, stanowi one doskonałe środowisko dla rozwoju wszelkiego rodzaju mikroorganizmów. W takiej sytuacji, przede wszystkim należy zaopatrzyć się w odpowiednią pościel dla alergików. Jaka pościel dla alergika na roztocza wspomoże walkę z alergią i czy warto zainwestować w tzw. pościel hipoalergiczną?
Pościel dla alergików

Pościel hipoalergiczna

Wielu współczesnych producentów tekstyliów z myślą o osobach borykających się z alergiami, głównie na kurz, roztocza, zarodniki pleśni i grzyby, wprowadziło do swojej oferty tzw. pościel hipoalergiczną. Z założenia na takich poszwach nie mają prawa osiadać jakiekolwiek alergeny. A to przede wszystkim dzięki bardzo ciasnemu splotowi włókien. Niestety, w zdecydowanej większości specjalna pościel dla alergików wykonana jest ze sztucznych materiałów, takich jak poliester czy poliamid. Niestety i one nie są zbyt przyjazne dla bardzo wrażliwej skóry. Poza tym, w porównaniu do nich poszwy z materiałów naturalnych zapewniają też lepszą cyrkulację powietrza, pozwalają skórze oddychać. Wobec tego, jaką pościel dla alergika na roztocza wybrać?

Jaka pościel dla alergika na roztocza?

Na szczęście syntetyczne modele to nie jedyna opcja dla poszukujących odpowiedniej pościeli dla alergików. Otóż, okazuje się, że tym, co w przypadku tekstyliów warunkuje hipoalergiczność po pierwsze jest częste pranie w wysokich temperaturach i po drugie – bardzo ciasny splot. Pomocne jest również krochmalenie. Wobec tego, odpowiednią pościelą dla alergików są poszwy z wysokiej jakości przędzy bawełnianej, np. z perkalu, bawełnianego dżerseju czy też z satyny bawełnianej.

Co myślisz?

Napisane przez Sklep firany-posciel.pl

Dzielimy się ciekawy treściami o tematyce dekoracji wnętrza. Już niedługo otwieramy sklep internetowy. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Co to jest satyna bawełniana?

Co to jest satyna bawełniana?

Co to jest mikrowłókno?

Co to jest mikrowłókno?