w

W jakiej temperaturze prać pościel?

Regularna zmiana pościeli jest ważniejsza niż komukolwiek mogłoby się wydawać. Już po siedmiu dniach na poszwach zaczyna gromadzić się sporo roztoczy, bakterii i grzybów, do czego niewątpliwie przyczynia się kurz, a także resztki martwego naskórka, potu i śliny. Aby zaradzić rozwojowi niechcianych drobnoustrojów, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie i komfort, konieczna jest więc nie tylko cotygodniowa wymiana sypialnianej bielizny, ale i odpowiednie pranie. Warto więc wiedzieć, w jakiej temperaturze prać pościel, aby pozbyć się brudu, a jednocześnie nie uszkodzić tkaniny. Sprawdźmy zatem, w ilu stopniach prać pościel z satyny bawełnianej, lnu, kory i z flaneli.

W ilu stopniach prać pościel z satyny bawełnianej?

Zacznijmy może od tego, w jakiej temperaturze prać pościel z satyny bawełnianej. Otóż temperatura prania nie powinna w tym przypadku przekraczać 60 stopni Celsjusza. Należy jednak dokładnie czytać etykiety zamieszczane przez producentów, gdyż niektórzy zastrzegają, by satynową pościel prać jedynie w 40 stopniach Celsjusza. Trzeba również pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie stosować detergentów o właściwościach wybielających.

W jakiej temperaturze prać pościel z lnu?

Nieco inaczej niż z pościelą z satyny bawełnianej sprawa ma się z poszwami lnianymi. W ilu stopniach prać pościel z lnu? W tym przypadku nie ma w zasadzie żadnych poważnych ograniczeń. Lnianą pościel swobodnie można prać w 60 stopniach Celsjusza, a nawet i więcej. Jako, że wysokie temperatury nie szkodzą lnianej pościeli jest ona polecana szczególnie alergikom. Warto jednakże wybierać jak najdelikatniejsze środki piorące.

W ilu stopniach prać pościel z kory?

Pościel z kory znana jest jako jedna z najbardziej praktycznych i trwałych. Wiele osób decyduje się na zakup poszew z kory również dlatego, że nie wymagają prasowania. A jak sprawa ma się z praniem? W jakiej temperaturze prać pościel z kory? Podobnie, jak w przypadku satyny bawełnianej, tak i tutaj temperatura prania nie powinna przekraczać 60 stopni Celsjusza.

W jakiej temperaturze prać pościel z flaneli?

Wiemy już, w ilu stopniach prać pościel z satyny bawełnianej, lnu i kory. A w jakiej temperaturze prać pościel z miękkiej flaneli? Otóż, maksymalna temperatura prania to w tym przypadku jedyne 40 stopni Celsjusza.

Co myślisz?

Napisane przez Sklep firany-posciel.pl

Dzielimy się ciekawy treściami o tematyce dekoracji wnętrza. Już niedługo otwieramy sklep internetowy. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowoczesne firany do łazienki

Jak prasować firanki?