w

Z jakiego materiału kupić firanki?

Urządzając i dekorując domowe wnętrza większość z nas w pierwszej kolejności zwraca uwagę na kolory i wzory. Z czasem jednak orientujemy się, że niemniej ważne są materiały i struktury. One również składają się na stylistykę, określają charakter aranżacji. Prócz tego, mają olbrzymi wpływ na jakość produktów. W przypadku firan wyróżniamy jeszcze jeden czynnik. Otóż różne tkaniny, a więc różne rodzaje splotu, grubości, tekstury przepuszczają do środka różną ilość światła dziennego. Wobec tego, z jakiego materiału kupić firanki? Żakard, woal, a może tiul?

Z jakiego materiału kupić firanki?

Z jakiego materiału kupić firanki? Żakard

Zastanawiając się nad tym, z jakiego materiału kupić firanki nie moglibyśmy nie wziąć pod uwagę żakardu, będącego najpopularniejszą, najbardziej tradycyjną tkaniną wykorzystywaną do szycia firan. Firany z żakardu są nie tylko bardzo trwałe, ale i dostępne w rozmaitych wzorach. Prócz tego, żakard przepuszcza sporo światła dziennego, dzięki czemu idealnie sprawdza się nawet w dość ciemnych pomieszczeniach. Niestety, aby firany z żakardu wyglądały efektownie, wymagają dość częstego prania.

Z jakiego materiału kupić firanki? Woal

Kolejną tkaniną, jaką warto uwzględnić zastanawiając się nad tym, z jakiego materiału kupić firanki niewątpliwie jest woal. Podobnie, jak firany z żakardu, te z woalu również są dostępne w wielu kolorach i wzorach. Dodatkowo zawsze pięknie się układają, ponieważ tkanina ta jest lejąca. Jednakże, w przeciwieństwie do wyżej opisanych, woalowe firany to dobre rozwiązanie w pomieszczeniach dobrze nasłonecznionych, gdyż ze względu na ciasny splot przepuszczają znacznie mniej światła.

Z jakiego materiału kupić firanki? Tiul

Bardzo często wiele problemów sprawiają nam pomieszczenia, do których dociera naprawdę mało promieni słonecznych. Jakie rozwiązanie w nich zastosować? Z jakiego materiału kupić firanki? A może w ogóle z nich zrezygnować? Otóż w ciemnych wnętrzach idealnie sprawdzają się firany z delikatnego, jedwabnego lub bawełnianego tiulu, na którym nierzadko widnieją ażurowe wzory. Co więcej, tiul z łatwością można dowolnie marszczyć, upinać. Podobno, jak firany z żakardu, również te z tiulu wymagają częstego prania.

Co myślisz?

Napisane przez Sklep firany-posciel.pl

Dzielimy się ciekawy treściami o tematyce dekoracji wnętrza. Już niedługo otwieramy sklep internetowy. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jak wymierzyć firany?

Jak prać firany?

Jak prać firany?