w

Zasłony w stylu skandynawskim

Komfort, funkcjonalność, prostota, niczym niezakłócona harmonia, uniwersalna kolorystyka, wszechobecne drewno i naturalne tkaniny to znaki szczególne stylu skandynawskiego we wnętrzach. Wobec tego, nie ma co się dziwić, że obecnie znajduje on tak wielu zwolenników. Chyba wszyscy mamy słabość do tego, co miłe, ciepłe, przytulne, wygodne, dające poczucie bezpieczeństwa, spokoju. Tak też chcemy czuć się we własnych domach. To dlatego w dzisiejszych czasach urządzając mieszkania miliony ludzi czerpią ze stylu skandynawskiego, inspirują się trendami w modzie wnętrzarskiej krajów Europy Północnej. Jeśli zaliczamy się do tego grona, powinniśmy pamiętać, że tu liczy się każdy, nawet najdrobniejszy szczegół, a tym bardziej tak istotny element wystroju, jak zasłony. Wobec tego, podpowiadamy jakie zasłony w stylu skandynawskim wybrać do sypialni, salonu czy jadalni, zarówno pod względem materiału, koloru i wzornictwa, jak i sposobu upięcia.

Zasłony w stylu skandynawskim

Zasłony w stylu skandynawskim – materiał

We wnętrzach skandynawskich ogromnie ważną rolę odgrywają wszelkiego rodzaju tekstylia – począwszy od koców, pledów i ozdobnych poszewek na poduchy, poprzez dywany, kończąc na zasłonach. Wobec tego, wybierając zasłony w stylu skandynawskim w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na to, z jakiego dokładnie materiału zostały uszyte. To właśnie tkanina w dużej mierze decyduje o tym, czy okienne dekoracje można w ogóle określić mianem zasłon w stylu skandynawskim. A zatem, jakie materiały uznaje się za idealnie pasujące do wnętrz skandynawskich? Przede wszystkim wysokiej jakości materiały stuprocentowo naturalne, a więc bawełnę i len. Bawełniane oraz lniane zasłony w stylu skandynawskim przepięknie oddają uwielbienie środowiska naturalnego oraz wspaniale komponują się z drewnianymi podłogami i meblami, których to również nie może zabraknąć w skandynawskich wnętrzach. A co z kolorem i wzorem oraz sposobem upięcia zasłon?

Zasłony w stylu skandynawskim – kolor i wzór

Wiemy już, że zasłony w stylu skandynawskim to przede wszystkim zasłony uszyte z naturalnych materiałów, takich jak bawełna czy len. Jednak tkanina, choć bardzo istotna, nie jedyna decyduje o estetyce zasłon. Niemniej ważna jest kolorystyka i wzornictwo. Pod tym względem, uznaje się, że idealne zasłony w stylu skandynawskim powinny być jasne i raczej jednobarwne, najchętniej białe, ecru, beżowe bądź szare, ewentualnie jasnożółte, różowe bądź błękitne. A co z ich upięciem?

Zasłony w stylu skandynawskim – upięcie

Skoro ustaliliśmy już, że zasłony w stylu skandynawskim to zasłony wykonane z wysokiej jakości tkaniny bawełnianej bądź lnianej, jasne i jednolite, najwyższa pora zastanowić się, w jaki sposób je zawiesić i upiąć. Otóż, w tym celu możemy wykorzystać klasyczne żabki, choć zdecydowanie lepszą opcją będą szelki lub taśma marszcząca. Zasłony w stylu skandynawskim najlepiej zostawić luźno puszczone do podłogi, po prostu zsunięte do boków okna.

Co myślisz?

Napisane przez Sklep firany-posciel.pl

Dzielimy się ciekawy treściami o tematyce dekoracji wnętrza. Już niedługo otwieramy sklep internetowy. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Firany haftowane do salonu

Firany haftowane do salonu

Firanki do pokoju dziecięcego

Firanki do pokoju dziecięcego