w

Jaka pościel dla noworodka?

Narodziny dziecka to jedna z najważniejszych i najpiękniejszych chwil w życiu człowieka. I choć w pierwszych miesiącach maluszka przede wszystkim odczuwamy ogromne szczęście i dumę, okres ten jest dla nas jednocześnie trudny i bardzo wymagający. Zwłaszcza, gdy rodzicami zostaliśmy po raz pierwszy. Bobasowi trzeba bowiem zapewnić jak najlepszą opiekę oraz odpowiednie warunki do prawidłowego rozwoju. Pod uwagę należy przy tym wziąć, każdy, nawet najdrobniejszy szczegół, poczynając od żywienia, poprzez pielęgnację, kończąc na właściwym przystosowaniu otoczenia do pojawienia się w domu małej istoty oraz wyposażeniu jej w niezbędne przedmioty i akcesoria. Jedną z ważniejszych rzeczy jest łóżeczko wraz z kołderką i poszewkami. Stąd też poniżej kilka cennych rad odnośnie tego, jaka pościel dla noworodka oraz jaka kołderka będzie najlepsza.

Jaka pościel dla noworodka?

Jaką pościel kupić dla niemowlaka?

Bez wątpienia każdy młody rodzic w pierwszych miesiącach, a szczególnie tygodniach po porodzie poza tym, że szczęśliwy, jest również zdezorientowany. W jednej chwili dotychczasowe życie obraca się bowiem o 180 stopni. Bez wątpienia warto więc wcześniej rozpocząć przygotowania do tego wyjątkowego czasu. Odpowiedzi na pytania o to, jaką pościel kupić dla niemowlaka, jaka kołderka oraz jaka pościel dla noworodka będą najodpowiedniejsze, należy znać jeszcze przed pojawieniem się bobasa w domu. Na szczęście, są one dość oczywiste. Jako, że dla maluszków najlepsze jest wszystko to, co naturalne i wysokiej jakości, takie też powinny być poszewki na kołdry. Wyłącznie pościel ze stuprocentowej bawełny, bez żadnych syntetycznych domieszek będziemy mogli prać w wysokich temperaturach, w ten sposób pozbywając się ewentualnych bakterii, zapobiegając rozwojowi roztoczy i grzybów.

Jaka kołderka do łóżeczka?

Skoro to, jaka pościel dla noworodka jest najlepsza nie stanowi już dla nas żadnej tajemnicy, warto abyśmy zastanowili się jeszcze nad właściwą kołderką. W tym przypadku obowiązuje ta sama zasada, czyli najlepsze to, co naturalne. W przeciwieństwie do kołder dziecięcych wypełnionych np. poliestrem zawierającym pochodne ropy naftowej, modele z bawełny są w stu procentach bezpieczne dla maluszków – antyalergiczne, przyjemne w dotyku i bezproblemowe jeśli chodzi o czyszczenie i pielęgnowanie.

Co myślisz?

Napisane przez Sklep firany-posciel.pl

Dzielimy się ciekawy treściami o tematyce dekoracji wnętrza. Już niedługo otwieramy sklep internetowy. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jaka gramatura pościeli jest najlepsza?

Jaka gramatura pościeli jest najlepsza?

Gdzie kupić pościel?

Gdzie kupić pościel?