w ,

Jaki materiał na prześcieradło?

Czego byśmy dziś nie chcieli kupić, do wyboru mamy ogrom najrozmaitszych opcji, modeli, rodzajów. Nie inaczej jest w przypadku prześcieradeł. Niezależnie od tego, jak szerokie jest łóżko, a co za tym idzie materac, możemy dopasować skrojone na jego miarę prześcieradło. Nie inaczej jest pod względem stylistyki – współcześni producenci oferują rozmaite kolory i odcienie, a nawet wzory bielizny pościelowej. Najistotniejszą kwestią wydaje się jednak wybór odpowiedniego materiału. Od tego, jaki materiał na prześcieradło wybierzemy zależeć będzie nie tylko nasz osobisty komfort i jakość snu, ale też trwałość i wytrzymałość prześcieradła. Wobec tego, nie pozostaje nam nic innego, jak przyjrzeć się poszczególnym propozycjom i zastanowić jaki materiał na prześcieradło jest dla nas najlepszy – frotte, jersey, bawełna, kora a może satyna?

Jaki materiał na prześcieradło?

Prześcieradło frotte

Każdy, kto zastanawia się jaki materiał na prześcieradło jest najlepszy, powinien wziąć pod uwagę prześcieradła frotte. Frotte jest tzw. tkaniną pętelkową utworzoną z połączenia włókien naturalnej bawełny i syntetycznego poliestru. Materiał ten jest niezwykle miękki i ciepły, w związku z czym nadaje się do użytku przede wszystkim zimą.

Prześcieradło z jerseyu

Kolejną propozycją dla tych, którzy zastanawiają się jaki materiał na prześcieradło sprawdzi się podczas jesiennych i zimowych nocy są prześcieradła z jerseyu. Tak samo, jak prześcieradła frotte, te z jerseyu są bardzo ciepłe, a także delikatne i przyjemne w dotyku.

Prześcieradło bawełniane

Osobom, które są zdecydowanymi przeciwnikami tkanin zawierających włókna syntetyczne, poleca się klasyczne prześcieradła bawełniane, które pozwalają skórze oddychać, a do tego są niesamowicie wytrzymałe i trwałe. Co więcej, prześcieradła bawełniane łatwo utrzymać w czystości – swobodnie można je prać w pralce w wysokich temperaturach, a także krochmalić. Wówczas jednak konieczne jest ich wyprasowanie.

Prześcieradło z kory

Idealną opcją dla tych, którym zależy na tym, aby prześcieradło było w przeważające mierze naturalne, a jednocześnie niewymagające prasowania jest prześcieradło z kory. Kora to tkanina elastyczna, przyjemna w dotyku, przepuszczająca powietrze. Dzięki niewielkiej zawartości włókien syntetycznych i specyficznemu splotowi nie ma potrzeby prasowania prześcieradeł z kory.

Prześcieradło z satyny

Jaki materiał na prześcieradło wybrać? Chcąc odpowiedzieć sobie na to pytanie, prócz wyżej wymienionych, powinniśmy wziąć pod uwagę również prześcieradła z satyny. W przeciwieństwie do prześcieradeł z frotte i tych, z jerseyu, prześcieradło z satyny idealnie sprawdza się w czasie gorących, letnich nocy, ponieważ daje na skórze charakterystyczne poczucie chłodu.

Co myślisz?

Napisane przez Sklep firany-posciel.pl

Dzielimy się ciekawy treściami o tematyce dekoracji wnętrza. Już niedługo otwieramy sklep internetowy. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jakie prześcieradło wybrać?

Jakie prześcieradło wybrać?

Jak dobrać prześcieradło z gumką do materaca?

Jak dobrać prześcieradło z gumką do materaca?