w

Jaki materiał na zasłony zaciemniające?

Zasłony to niezwykle istotny element wystroju wnętrz. Pełnią dwie niezwykle ważne funkcje – po pierwsze dekorują, po drugie zasłaniają, tym samym zapewniając nam prywatność i ochronę przed promienia słonecznymi, które szczególnie w upalne dni powodują wzrost temperatury powietrza. Wybierając zasłony do sypialni czy też salonu trzeba rozważyć wiele kwestii, które to zadecydują zarówno o ich walorach estetycznych, jak i funkcjonalności. Kolor, wzór, długość, sposób upięcia, gęstość marszczenia, wreszcie materiał… wszystko to ma nie lada znaczenie. Tym razem zatrzymajmy się jednak przy tkaninie i zastanówmy jaki materiał na zasłony zaciemniające jest najlepszy. Obecnie coraz więcej osób poszukuje bowiem zasłon, które nie tylko będą zdobiły, ale i skutecznie zaciemnią wnętrze, gdy termometry wskażą 30 stopni Celsjusza. Podpowiadamy, z jakiego materiału uszyć zasłony zaciemniające do salonu oraz jaka tkanina na zasłony do sypialni jest najlepsza!
Jaki materiał na zasłony zaciemniające?

Z jakiego materiału uszyć zasłony zaciemniające do salonu?

Jak obserwujemy na przestrzeni kilku ostatnich lat, klasyczne zasłony wracają na salony w wielkim stylu. I nic w tym dziwnego – nie dość, że są niesamowicie gustowne, to jeszcze bardzo praktyczne, szczególnie te, tzw. zaciemniające. Zanim jednak do pokoju dziennego kupimy tekstylia, których kolor i wzór nam się spodobał, powinniśmy dobrze przemyśleć jaki materiał na zasłony zaciemniające będzie najodpowiedniejszy. Na względzie musimy mieć ogólną estetykę z jednej strony i właściwy poziom ochrony przed słońcem z drugiej. Nie powinniśmy jednak popadać w skrajność – co by nie było pokój dzienny to nie sypialnia, więc po zasunięciu zasłon nie może tu być zupełnie ciemno. Wobec tego, z jakiego materiału uszyć zasłony do salonu? Jaka tkanina na zasłony będzie najbardziej optymalna? Otóż, do tzw. przestrzeni wspólnych, czyli pokoju dziennego, ale też jadalni polecane są zasłony z jedwabnego lub bawełnianego aksamitu oraz żakardu. Tkaniny te dobrze przyciemniają wnętrze i są eleganckie. A co z sypialnią? Jaki materiał na zasłony zaciemniające wybrać do pokoju, w którym głównie śpimy i odpoczywamy?

Jaka tkanina na zasłony zaciemniające do sypialni?

Wiemy już jaka tkanina na zasłony do salonu będzie odpowiednia. W związku z tym, najwyższa pora zastanowić się nad sypialnią. Z jakiego materiału uszyć zasłony zaciemniające do sypialni? Jaki materiał na zasłony zaciemniające wybrać? Otóż w pokoju tym może być zupełnie ciemno. Co więcej, lepiej nam się śpi, gdy temperatura powietrza jest nieco niższa, niż te standardowe 21 stopni Celsjusza. Chcąc ustrzec się przed upałami i promieniami słonecznymi przedzierającymi się przez okno, należy zainwestować w zasłony zaciemniające, najlepiej typu blackout. Blackout to specjalna tkanina, którą cechuje bardzo wysoka, bo na poziomie 90% nieprzepuszczalność światła dziennego. A zatem, chyba już nikt, nie powinien mieć wątpliwości co do tego, jaki materiał na zasłony zaciemniające wybrać do sypialni.

Co myślisz?

Napisane przez Sklep firany-posciel.pl

Dzielimy się ciekawy treściami o tematyce dekoracji wnętrza. Już niedługo otwieramy sklep internetowy. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Firanki do kuchni w stylu angielskim

Firanki do kuchni w stylu angielskim

Co to jest markizeta?

Co to jest markizeta?