w ,

Jakie prześcieradło wybrać?

O jakości naszego snu decyduje szereg czynników. Właściwie nie sposób wymienić tu wszystkich. Jedną z istotniejszych kwestii bez wątpienia jest wygodne łóżko, odpowiedni materac, a także czysta, świeża, pachnąca pościel wykonana z przyjemnego, pozwalającego skórze oddychać materiału. Kompletując bieliznę pościelową nie zapominajmy, że prócz poszwy na kołdrę i poduchy w jej skład wchodzi również prześcieradło. W dzisiejszych czasach producenci tekstyliów oferują rozmaite rodzaje i modele prześcieradeł. Warto więc dobrze się zastanowić nad tym, jakie prześcieradło wybrać, a przede wszystkim z jakiego materiału prześcieradło będzie trwałe, łatwe w utrzymaniu czystości i przyjazne nawet dla wrażliwej skóry. Wobec tego, przeanalizujemy, która z dwóch najpopularniejszych opcji prześcieradeł – jersey czy frotte jest lepsza, a także jaka powinna być gramatura prześcieradła.

Jakie prześcieradło wybrać?

Z jakiego materiału prześcieradło?

Obecnie w sklepach internetowych i stacjonarnych z tekstylnym wyposażeniem wnętrz dostępne są różne rodzaje prześcieradeł. Poza rozmiarem, różnią się one tkaniną, z jakiej zostały uszyte oraz gramaturą. Jakie prześcieradło wybrać? Które sprawdzi się najlepiej? Z jakiego materiału prześcieradło kupić? Przede wszystkim, zapoznajmy się z ofertą. Tak, jak komplety poszew na kołdry i poduchy, tak i prześcieradła mogą być uszyte z materiałów naturalnych, syntetycznych lub też mieszanki obu. Za najpopularniejsze należy tu uznać modele z kory, satyny bawełniane, a także prześcieradła jersey czy frotte. Warto przy tym pamiętać, że każda tkanina ma swoje zalety i wady oraz, co ciekawe każda sprawdza się lepiej lub gorzej w ciepłych bądź zimnych miesiącach roku. Jakie prześcieradło wybrać na jesień i zimę? Zdecydowanie te, z jerseyu lub frotte. A z jakiego materiału prześcieradło kupić na wiosnę i lato? Podczas ciepłych nocy najlepiej sprawdzą się prześcieradła z satyny bawełnianej.

Prześcieradło jersey czy frotte?

Jeśli chodzi o wiosnę i lato, sprawa jest jasna – najlepsze prześcieradła na wysokie temperatury powietrza to te, z satyny bawełnianej. Z jakiego materiału prześcieradło wybrać jednak na zimę? Która z dwóch opcji jest lepsza – prześcieradło jersey czy frotte? Okazuje się, że to, w jakie prześcieradło (jersey czy frotte) zaopatrzymy się na chłodne, jesienne i zimowe noce nie ma większego znaczenia. Obie tkaniny uzyskuje się w wyniku splotu włókien bawełnianych i syntetycznych. Zarówno jersey, jak i frotte to materiały delikatne, rozciągliwe, miękkie, przyjemne w dotyku i ciepłe. Ogromne znaczenie ma jednak gęstość splotu. Jaka powinna być gramatura prześcieradła?

Jaka powinna być gramatura prześcieradła?

Ustaliliśmy już jakie prześcieradło wybrać na lato, a jakie na zimę. W związku z tym pozostaje już tylko wspomnieć o gramaturze. Jaka powinna być gramatura prześcieradła, aby było one nie tylko trwałe, ale i przyjemne w dotyku? Bez wątpienia najlepsze prześcieradła (przynajmniej, gdy mowa o tych z jerseyu i frotte) to te, o gramaturze co najmniej 160g/m2.

Co myślisz?

Napisane przez Sklep firany-posciel.pl

Dzielimy się ciekawy treściami o tematyce dekoracji wnętrza. Już niedługo otwieramy sklep internetowy. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Co to jest markizeta?

Co to jest markizeta?

Jaki materiał na prześcieradło?

Jaki materiał na prześcieradło?