Co to jest mikrowłókno?

W przeciągu ostatnich kilku lat dużą popularność zyskał materiał, jakim jest mikrowłókno – nazywane również mikrofazą lub mikrofibrą. Produkuje się z niego bardzo wiele tekstyliów przeznaczonych do użytku domowego. Pośród nich nie brakuje również bielizny sypialnianej. Komplety pościeli na poduchy i kołdry prawdopodobnie należą do równie chętnie wybieranych, jak te z kory, dżerseju czy flaneli. Czym różni się pościel z mikrofibry od pozostałych? Wyjaśnijmy więc – czym jest mikrowłókno, co to za materiał, oraz czy warto rozważyć zakup takiej pościeli. Poznaj najważniejsze informacje.

Mikrowłókno – co to takiego?

Jak już zostało wspomniane wcześniej, mikrowłókno to nic innego, jak popularna mikrofibra. Produkuje się z niej wiele tekstyliów do domu, nie tylko bieliznę pościelową. Mimo tego, wciąż niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, co to jest mikrowłókno.

Pierwszą kwestią, o jakiej należy wspomnieć, by rozróżnić tę tkaninę od wszystkich pozostałych jest gęstość wykorzystanych włókien. W przeciwieństwie do kory, dżerseju, flaneli czy nawet satyny bawełnianej, mikrofibra to splot włókien o niezwykle niskiej gęstości liniowej. Wynosi ona mniej niż 1 denier i sprawi to, że mikrowłókno jest około 100 razy cieńsze od ludzkiego włosa. Trzeba również przy tym zaznaczyć, że mikrofaza to mieszanka włókien syntetycznych – poliestrowych i poliamidowych.

Mikrowłókno – jakie posiada zalety?

Skoro już wyjaśniamy co to jest mikrowłókno, to koniecznie powinniśmy jeszcze wspomnieć o jego cechach szczególnych. To właśnie dzięki nim pościele z mikrofibry spełniają oczekiwania wielu konsumentów.

Podstawowa właściwość to miękkość i sprężystość przy braku konieczności prasowania tkaniny. Dużą zaletą mikrofazy jest również możliwość prania wykonanych z niej tekstyliów w wysokich temperaturach. Taki zabieg skutecznie usuwa plamy, jak również zabija bakterie, roztocza i grzyby. Ciasny splot zapobiega osiadaniu na powierzchni materiału kurzu. Jej elastyczność, wytrzymałość, sprężystość oraz odporność na spieranie jest zadziwiająca, a materiał z kolei miły, lekki, przewiewny, delikatny w dotyku. Pościele z mikrowłókna sprawdzą się również dla osób z alergiami. Wreszcie, i nie sposób nie zwrócić na to uwagi – cena kompletów pościeli z tej tkaniny jest niska.

Pościel z mikrowłókna – czy warto?

Mikrowłókno to popularny materiał wykorzystywany przy produkcji pościeli. Czy pościel z mikrowłókna jest dobra? Należy wspomnieć o tym, że w tego typu pościele charakteryzują się niezwykłą miękkością oraz są przyjemne w dotyku. Dodatkowo należy wskazać na ich chłonność oraz fakt, iż pościel z mikrowłókna jest niezwykle odporna na uszkodzenia mechaniczne. Pościel z mikrowłókna jest również przyjazna dla skóry. W upalne, letnie noce będzie nas chłodzić, a w mroźne zimy zapewni odpowiednią termoregulację.

Na koniec warto wspomnieć o tym, że pościel z mikrowłókna jest uważana za jedną z najlepszych pościeli, jakie występują na rynku. Można również spotkać się z opinią, iż tego typu pościel, niezwykle delikatna i miękka, będzie odpowiednia dla osób zmagających się z problemami skórnymi, jak przykładowo alergia kontaktowa czy atopowe zapalenie skóry. Warto również wspomnieć, że mikrowłókna nie podrażniają oraz zapewnią zdrowy i komfortowy sen. Tego typu pościel ma jednak więcej zalet. Koniecznie należy również zwrócić uwagę na to, iż zapobiega ona rozwojowi groźnych dla naszego zdrowia roztoczy i bakterii. W tym przypadku, świetnie sprawdzi się ona również jako pościel dla dzieci czy młodzieży.

Pościel z mikrowłókna ma również zarówno pozytywne opinie, jak też negatywne. Część osób mających negatywne doświadczenia z pościelą z mikrowłóknem, chętniej zmieniały ją na pościel satynową.

Pościel z mikrowłókna jest elegancka, komfortowa i warto kupić ją dla swojej rodziny, jak również na prezent. Trwała, atrakcyjna wizualnie oraz nowoczesna – stanie się ozdobą każdej sypialni.