w

Firanki do kuchni w stylu angielskim

Jeśli przed nami remont mieszkania bądź budowa i aranżacja wymarzonego domu, musimy dobrze się zastanowić nad tym, jaki styl tak naprawdę nam odpowiada. A jest z czego wybierać: styl klasyczny, nowoczesny, loftowy, skandynawski, retro, rustykalny, prowansalski, nowojorski, hampton, angielski… i to jeszcze nie wszystko. Bez względu na to, na który się zdecydujemy, powinniśmy pamiętać, że poza ścianami, podłogami i meblami, na estetykę wnętrz składają się również dodatki, chociażby dywany, oświetlenie, firany. O firanach, a także zasłonach inspirowanych klasyką, nowoczesnością, vintage, Skandynawią wspominaliśmy już niejednokrotnie. Wobec tego, najwyższa pora na kilka cennych wskazówek odnośnie firanek do kuchni w stylu angielskim. Co wyróżnia wnętrza o typowo brytyjskim charakterze oraz jakie powinny być firany w stylu angielskim? Jakie kolory i motywy królują pośród firan do kuchni angielskiej? Jakie zasłony będą do nich pasować?
Firanki do kuchni w stylu angielskim

Firany w stylu angielskim

Styl angielski, a więc i firany w stylu angielskim to absolutne przeciwieństwo minimalistycznej estetyki nowoczesnej. Brytyjska moda wnętrzarska nie znosi prostych form, mebli na wysoki połysk, jednolitości, surowości, pustki, za to uwielbia miłe w dotyku tekstylia, ciepłe, pastelowe kolory (biel, beż, błękit, róż), wzory (głównie florystyczne), hafty i koronki, zdobione meble, a także wszelkiego rodzaju dodatki, które wypełniają wnętrza sprawiając, że stają się one bardzo przytulne, lecz nie pozbawione nutki elegancji. Każdy, niezależnie od indywidualnych upodobań, gustu, oczekiwań, w tak urządzonym domu automatycznie nabiera ochoty, by rozsiąść się w miękkim fotelu i napić filiżanki gorącej herbaty. Jak mało gdzie, tu możemy poczuć się naprawdę bezpiecznie, zaznać ciepła domowego ogniska, spokoju, wygody. W związku z tym nie może tu zabraknąć odpowiednich firanek. Do kuchni w stylu angielskim należy się postarać o okienne dekoracje oddające ducha brytyjskiej estetyki. Wobec tego, jakie wybrać zasłony i firanki do kuchni w stylu angielskim?

Zasłony i firany do kuchni angielskiej – kolory, motywy

Jeśli zależy nam na zbudowaniu w kuchni prawdziwie brytyjskiego klimatu, musimy postarać się o to, aby była ona przytulna i ciepła. Poza klasycznymi meblami, konieczne więc będą odpowiednie tekstylia, które to dopełnią efektu, czyli firany w stylu angielskim i ewentualnie zasłony. Firany do kuchni angielskiej przede wszystkim powinny być uszyte z miękkiej, przyjemnej w dotyku tkaniny, najlepiej w ciepłym odcieniu bieli lub écru. Jak najbardziej wskazane są też modele zdobione koronką i haftem, które uwielbiają wszyscy Brytyjczycy. Firanki sięgające parapetu wystarczy po prostu powiesić na żabkach. Niemniej pasować będą też lambrekiny. A jeśli prócz firanek do kuchni w stylu angielskim w oknie chcemy zawiesić również zasłony, poszukajmy tkaniny w subtelny kwiatowy wzór lub delikatne prążki, oczywiście pod względem kolorystycznym zbliżonej do mebli i pozostałych dodatków.

Co myślisz?

Napisane przez Sklep firany-posciel.pl

Dzielimy się ciekawy treściami o tematyce dekoracji wnętrza. Już niedługo otwieramy sklep internetowy. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rolety rzymskie w kuchni

Rolety rzymskie w kuchni

Jaki materiał na zasłony zaciemniające?

Jaki materiał na zasłony zaciemniające?