w

Firany i zasłony na okna dachowe

Tzw. skosy to jedno z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych w przypadku piętrowych domów jednorodzinnych, szeregowych, a także mieszkań znajdujących się na najwyższym piętrze w nowoczesnych blokach i apartamentowcach. Dzięki nim wnętrza są przede wszystkim bardziej przytulne, gości w nich wyjątkowy klimat. Zwłaszcza, że w parze ze skosami, przeważnie idą okna dachowe, które to przepięknie doświetlają poddasze oraz zapewniają piękny widok na niebo. Jedyne „ale” odnosi się tu do kwestii okiennej aranżacji. Jakie firany i zasłony na okna dachowe bowiem wybrać, aby nie zniszczyć całego efektu, zyskać wyjątkową dekorację, a jednocześnie możliwość zasłonięcia szyby w upalne dni, kiedy wpadające do środka słońce przyczynia się do wzrostu i tak już wysokiej temperatury? Podpowiadamy!

Firany i zasłony na okna dachowe

Jakie firany i zasłony na okna dachowe

Okna dachowe to współcześnie bardzo popularnie stosowany element architektury domów wolnostojących, szeregowych i apartamentowców. Nic więc dziwnego, że wraz z nimi na rynku pojawiły się specjalne rolety, które to miały przede wszystkim chronić przed natarczywymi promieniami słonecznymi. I rzeczywiście, takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne. Pod względem estetycznym pozostawia jednak wiele do życzenia. Na szczęście na tym nie kończy się oferta salonów i producentów. Wybierać bowiem możemy spośród firan i zasłon na okna dachowe, które poza tym, że funkcjonalne, są również piękne. Przede wszystkim, pozwalają dopasować aranżację okna do ogólnego wystroju wnętrza ze skosami. Możliwości są niemalże nieograniczone, pod warunkiem, że wybierzemy odpowiedni sposób montażu firan i zasłon na okna dachowe – w tym przypadku jest on naprawdę kluczowy.

W jaki sposób zawiesić firany i zasłony na okna dachowe?

Opcji na aranżację okien na poddaszu jest naprawdę wiele. Dziś nie musimy poprzestawać na praktycznych i niezbyt pięknych roletach. Wystarczy, że zainteresujemy się możliwościami, jakie oferują nam współcześni producenci, salony tekstylne i dekoratorzy wnętrz. Jeśli tylko uda nam się znaleźć właściwy sposób montażu, szybko okaże się, że nie ma praktycznie żadnych przeciwskazań do zawieszenia w zlokalizowanych na skosach oknach wymarzonych firan i zasłon. Okna dachowe zyskają świetną dekorację, jeśli powyżej przykręcimy klasyczny karnisz, zaś po bokach niewielkie uchwyty – w ten sposób będziemy mogli spiąć firankę/zasłonę tak, by układała się pod skosem. Idealnym rozwiązaniem są również dwa karnisze – jeden nad oknem, drugi pod i rozciągnięta pomiędzy nimi na taśmach marszczących lub na tunelach firana. Wreszcie, warto pokusić się o firany i zasłony na okna dachowe 2 w 1, czyli rolety rzymskie.

Co myślisz?

Napisane przez Sklep firany-posciel.pl

Dzielimy się ciekawy treściami o tematyce dekoracji wnętrza. Już niedługo otwieramy sklep internetowy. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Firany do salonu z wykuszem

Firany do salonu z wykuszem

Firanki białe gładkie

Firanki białe gładkie