Jak pozbyć się muszek w domu?

Zwabione przez ciepło, wilgoć, resztki jedzenia lub nawet rośliny, muszki są wszędzie i rozmnażają się z niewiarygodną prędkością. Poznaj 3 wskazówki, dzięki którym pozbędziesz się ich na dobre. Porady i informacje:

Wskazówka 1. Wyeliminuj to, co przyciąga muszki.

Pierwsza rzecz, jaką należy zrobić to utrzymywać dom w czystości. Nie zostawiaj brudnych naczyń leżących w pobliżu, regularnie odtłuszczaj zlewozmywaki i odpływy, nie zostawiaj okruchów ani skórek na powierzchniach. Regularnie odkurzaj i często wyrzucaj śmieci. W miarę możliwości można również przykryć kosz z owocami lub umieścić go w lodówce. Dostarczenie odpowiedniej ilości powietrza do pomieszczeń sprawi również, że wnętrze domu stanie się mniej atrakcyjne, zwłaszcza przez przeciągi.

Wskazówka 2. Używaj naturalnych środków odstraszających.

Możesz również pozbyć się ich w naturalny sposób za pomocą kilku prostych składników, które masz w domu. Muszki nie lubią silnych zapachów, takich jak goździki, czosnek czy cytryna. Umieść zmiażdżony ząbek czosnku lub połówkę cytryny z kilkoma ząbkami w nim blisko miejsc, gdzie te insekty zazwyczaj osiedlają się. Korek naturalny wydziela również zapach, którego te małe stworzenia nie znoszą. Wyrób więc sobie nawyk przechowywania korków. Następnie można je umieścić w strategicznych miejscach, na przykład w koszu na owoce lub w doniczkach na kwiaty. Sprytne!

Wskazówka 3. Spryskaj rośliny czarnym mydłem.

Te insekty mają irytujący zwyczaj krążyć i mnożyć wokoło zielonych roślin. Aby się ich pozbyć, należy jak najszybciej wyrzucić zwiędłe kwiaty i liście. Możesz także sprawić, że twoje rośliny domowe staną się nieatrakcyjne dla tych szkodników. Aby to zrobić, przygotuj roztwór odstraszający, mieszając jedną łyżkę stołową czarnego mydła i jedną łyżeczkę sody oczyszczonej w jednym litrze ciepłej wody. Następnie rozpyl ten roztwór na rośliny.