w

Jak prać firanki makarony?

Trudno byłoby znaleźć osobę, która nie wiedziałaby czym są firanki popularnie nazywane makaronami. Firanki składające się z bardzo dużej ilości cienkich sznurków to od kilku dobrych lat zdecydowanie jedne z najpopularniejszych tekstyliów okiennych, co potwierdza to, w jak wielu mieszkaniach, a także w restauracjach, hotelach i salonach urody można je spotkać. Bez wątpienia ogromną zaletą makaronów, oczywiście poza walorami estetycznymi, jakich z pewnością nie da się im odmówić, są duże możliwości aranżacyjne. Firany te śmiało można wieszać samodzielnie, z zasłonami, roletami, żaluzjami a nawet zestawiać z klasycznymi, pełnymi firanami. Pewne wątpliwości budzi natomiast kwestia ich czyszczenia. Jak prać firany makarony?

Jak prać firanki makarony?

Jak prać makarony – ręcznie czy w pralce?

Jak się okazuje, wiele osób, którym podobają się firany makarony, przed zakupem i zawieszeniem w oknach powstrzymuje strach przed ich czyszczeniem. Jak prać makarony, żeby skutecznie oczyścić je z zabrudzeń, a przy tym zapobiec przed splątaniem i koniecznością czasochłonnego rozplątywania przed ponownym zawieszeniem? Jak prać firany makarony – czy trzeba ręcznie czy można skorzystać z pralki? Na szczęście, sznurkowe ozdoby śmiało można prać w pralce, jednak pod pewnymi warunkami. Makarony należy związać w kilku miejscach na całej ich długości kawałkiem sznurka bądź wstążki lub zapleść w warkocz i na końcu związać gumką. W ten sposób unikniemy ryzyka poplątania się firany, a jednocześnie będziemy mogli cieszyć się lśniąco czystymi tekstyliami.

Jak prać makarony z ozdobami?

Jak prać firany makarony? Wiemy już, że możemy posłużyć się pralką, którą należy oczywiście ustawić na program pranie firanek. W tym momencie pojawia się jednak kolejne pytanie, a mianowicie co w przypadku firan z tak modnymi ostatnio ozdobnikami? Jak prać makarony, na które zostały nawleczone dekoracyjne koraliki, kryształki, perełki? Czy również można je prać w pralce, czy może istnieje spore zagrożenie, że w bębnie uległyby zniszczeniu? Na szczęście, producenci zadbali i o to, by tego typu elementy były wykonane z trwałych materiałów, dzięki czemu pranie w pralce jest im niestraszne.

Co myślisz?

Napisane przez Sklep firany-posciel.pl

Dzielimy się ciekawy treściami o tematyce dekoracji wnętrza. Już niedługo otwieramy sklep internetowy. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Domowe sposoby na wybielenie firanek

Domowe sposoby na wybielenie firanek

Zasłony z lambrekinem

Zasłony z lambrekinem