w

Jak prać firany?

Firany, prawdopodobnie jak żaden inny element wystroju wnętrz sprawiają, że remontowany i urządzany przez wiele miesięcy dom, wreszcie zdaje się być gotowy. Krótko mówiąc firany w oknach to znak, że aranżacyjne dzieło jest skończone. W związku z tym, nie sposób nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że jest to jedna z najważniejszych dekoracji w ogóle. Jednak, niestety na tym nie możemy poprzestawać. Firany bowiem, jak wszystkie pozostałe tekstylia, a także meble, dywany i podłogi wraz z upływem czasu najzwyczajniej brudzą się. W związku z tym, jeśli zależy nam, by firany rzeczywiście były ozdobą mieszkania i zawsze wyglądały efektownie, musimy regularnie je czyścić. Podpowiadamy zatem, jak prać firany!

Jak prać firany?

Jak prać firany? W pralce!

Przez to, że firany na ogół traktowane są jako produkty delikatne, wiele osób może mieć wątpliwości co do tego, jak prać firany – w pralce czy jednak ręcznie? Otóż, współczesne tkaniny, z jakich produkuje się tego typu tekstylia są na tyle wytrzymałe, że bez obaw możemy użyć pralki. Tym bardziej, że nowoczesne pralki często posiadają funkcję prania ręcznego tudzież delikatnego prania firan właśnie. W związku z tym, jeśli możemy sobie zaoszczędzić pracy i czasu, czemu by z tego nie skorzystać? Poza tym, piorąc firany ręcznie prawdopodobnie nie wyczyścilibyśmy ich tak dokładnie i nie bylibyśmy w stanie przywrócić im oryginalnego koloru i blasku.

Jak prać firany w pralce?

Rozwialiśmy już wątpliwości odnośnie tego, jak prać firany, czy w pralce, czy ręcznie. A skoro tak, najwyższa pora udzielić kilku wskazówek odnośnie prania firan w pralce. Przede wszystkim, jeśli zależy nam na efekcie wow, pozbyciu się kurzu czy nawet silnych zabrudzeń, na godzinę przed nastawieniem prania, firany należy namoczyć w ciepłej wodzie z proszkiem/płynem do prania. Kolejno, ogromne znaczenie ma to, jakie opcje wybierzemy na pralce. Najlepszym programem będzie pranie ręczne lub pranie delikatne firan. Co istotne, wówczas nie należy ingerować w ustawienia temperatury, ponieważ nowoczesne pralki słusznie są zaprogramowane na pranie firan maksymalnie w 30 stopniach Celsjusza.

Co myślisz?

Napisane przez Sklep firany-posciel.pl

Dzielimy się ciekawy treściami o tematyce dekoracji wnętrza. Już niedługo otwieramy sklep internetowy. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Z jakiego materiału kupić firanki?

Z jakiego materiału kupić firanki?

Z czego najlepsza pościel?

Z czego najlepsza pościel?