w

Jak upiąć firany?

Każdy z nas ma inne upodobania, gusta. W poszczególnych domach królują zatem odmienne style. Każde mieszkanie posiada też nieco inny metraż, rozwiązania architektoniczne, dla przykładu okna są różnej wielkości, różnie rozlokowane. Wszystko to przekłada się na kolorystykę, wzornictwo, tkaninę, długość, szerokość, gęstość marszczenia, a także sposób upięcia firan. A jak wiemy, w dzisiejszych czasach naprawdę jest z czego wybierać. Właściwie z roku na rok oferta salonów tekstylnych poszerza się a dekoratorzy wnętrz nieustannie prześcigają się w nowych pomysłach na aranżację okien. Zatrzymajmy się jednak przy metodach upinania czy też montażu firanek. Jak upiąć firany? Przedstawiamy najpopularniejsze trendy.

Jak upiąć firany?

Jak upiąć firany? Firany na żabkach na karniszu ściennym

Tzw. żabki to zdecydowanie najbardziej rozpowszechniona, ale też bardzo tradycyjna metoda upinania firan. Z jednej strony żabki są niezwykle uniwersalne, pasują do większości wnętrz, a także umożliwiają marszczenie tkaniny na rozmaite sposoby, z drugiej niekoniecznie są dziś modne.

Jak upiąć firany? Firany na karniszu sufitowym

Równie tradycyjnym, znanym od najdawniejszych czasów sposobem upinania firan są karnisze sufitowe. Choć na pewien czas odsunęły się w cień, obecnie obserwujemy wielki ich powrót. Firany zawieszone na karniszu sufitowym optycznie wydłużają wnętrza, dzięki czemu wydają się one być bardziej przestronne, niż są w rzeczywistości. Takie karnisze warto obudować dekoracyjną maskownicą/sztukateriami – wówczas idealnie pasują do wnętrz urządzonych w stylu nowojorskiej klasyki.

Jak upiąć firany? Firany na szelkach

Od kilku sezonów sporą popularnością cieszą się również firany na szelkach. Przez doszyte do firany z takiego samego materiału szelki przeciąga się karnisz. Nie potrzebne są więc żabki. Takie upięcie prezentuje się bardzo efektownie. Jedynym minusem jest w tym przypadku minimalna trudność w przesuwaniu firany tak, by tworzyły się na niej symetryczne marszczenia.

Jak upiąć firany? Firany na przelotkach

Ostatnim z prezentowanych sposobów upinania firan są tzw. przelotki czyli wszywane fabrycznie w firankę metalowe bądź plastikowe otwory w kształcie kółek, kwadratów lub trójkątów, przez które przepuszcza się karnisz. Ta metoda przede wszystkim zapewnia efekt doskonałego zmarszczenia firan.

Co myślisz?

Napisane przez Sklep firany-posciel.pl

Dzielimy się ciekawy treściami o tematyce dekoracji wnętrza. Już niedługo otwieramy sklep internetowy. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zasłony z lambrekinem

Zasłony z lambrekinem

Firanki z gipiurą

Firanki z gipiurą