w ,

Co to jest markizeta?

Bez wątpienia jednym z istotniejszych elementów wystroju wnętrz są firany. Możemy nawet zaryzykować stwierdzeniem, że stanowią one swego rodzaju wisienką na torcie, coś, co wieńczy dzieło, czyni aranżację mieszkania/domu pełną, gotową. Zawieszone w oknach w sypialni, salonie, jadalni, kuchni, łazience, przedpokoju sprawiają, że stają się one stylowe i przytulne. Jednocześnie przesłaniając nieco widok zza okna zapewniają prywatność, a także w pogodne dni przepięknie rozpraszają promienie słońca. Współcześni producenci okiennych tekstyliów oferują niesamowitą wprost różnorodność wzorów – wykorzystywanych tkanin, dodatkowych ozdobników i kolorów. Do najpopularniejszych i omawianych już na naszym blogu należą woal, tiul, żakard, organza. Do tego zestawu należy jednak dodać jeszcze jeden materiał, a mianowicie markizetę. Co to jest markizeta? Co odróżnia firany z markizety od wszystkich pozostałych? Do jakich wnętrz pasują takie firany?
Co to jest markizeta?

Markizeta – co to jest?

W poszukiwaniu firan do swojego mieszkania/domu każdy z nas prędzej czy później, w sklepie stacjonarnym czy też internetowym natknie się na firany z markizety. Co odróżnia je od tych, z woalu, tiulu, żakardu i organzy? Do jakiego stylu pasuje markizeta? Co to jest za tkanina? Z całą pewnością markizety nie sposób pomylić z żadnym innym, wykorzystywanym do szycia firan materiałem. Markizeta to tkanina przypominająca siateczkę, o małych, średnich bądź dużych (w zależności od gęstości splotu) oczkach. To oczywiście ma wpływ na to, ile światła dziennego firany z markizety przepuszczają do wnętrz. Ogromną zaletą firan z markizety jest to, że nie wymagają prasowania, są niezwykle trwałe (zwłaszcza te, o ciasnym splocie), a także dają się z łatwością dopasować do wnętrz urządzonych w różnych stylach. Wszystko za sprawą ogromnej różnorodności wzorów i dodatkowych zdobień, które je dekorują. Firany z markizety mogą być zarówno uniwersalne, minimalistyczne, gładkie, jak i eleganckie, zachwycające bogactwem detali.

Firany z markizety

Wiemy już co to jest markizeta – czym cechuje się ta tkanina, co odróżnia ją od innych, wykorzystywanych do produkcji tkanin oraz jakie właściwości posiada. Wspomnieliśmy również o tym, że firany z markizety to bogactwo najrozmaitszych wzorów. I rzeczywiście, z jednej strony mogą one być zupełnie proste, gładkie, w sam raz do wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych, loftowych, z drugiej bogato zdobione haftem bądź gipiurą, a więc idealne do sypialni, salonów, jadalni, kuchni, łazienek i przedpokojów w domach inspirowanych estetyką klasyczną, rustykalną, retro. A jeśli firany z markizety zestawimy z dekoracyjny lambrekinem bądź chwostami, będą gustownym dodatkiem we wnętrzach w stylu glamour.

Co myślisz?

Napisane przez Sklep firany-posciel.pl

Dzielimy się ciekawy treściami o tematyce dekoracji wnętrza. Już niedługo otwieramy sklep internetowy. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jaki materiał na zasłony zaciemniające?

Jaki materiał na zasłony zaciemniające?

Jakie prześcieradło wybrać?

Jakie prześcieradło wybrać?