w

Jak ustawić łóżko w sypialni?

Sypialnia, choć w większości niewidoczna dla odwiedzających nas gości jest bardzo ważnym miejscem w domu. Mimo, że wstęp do tego pomieszczenia mają niemal wyłącznie domownicy, ogromne znaczenie ma jego aranżacja. To tu odpoczywamy, zapominamy o problemach codzienności, śpimy, nabieramy sił, spędzamy czas z ukochaną osobą i dziećmi. Wobec tego, w sypialni powinniśmy znajdować spokój, komfort fizyczny oraz psychiczny. Wnętrze to ma być wygodne dla ciała i piękne dla ducha, tak byśmy mogli nazwać je swoim azylem, miejscem, w którym czujemy się najlepiej. Co ciekawe, ogromne znaczenie ma sposób ustawienia łóżka w sypialni. Okazuje się, że to, czy łóżko znajduje się w centralnej części pokoju, czy jest dosunięte do jednej ze ścian bocznych oraz gdzie względem niego znajduje się okno może wpływać na nasze samopoczucie oraz jakość snu. Wobec tego sprawdźmy jak ustawić łóżko w sypialni!

Jak ustawić łóżko w sypialni?

Ustawienie łóżka w sypialni względem ścian

Bardzo pomocne w aranżacji wnętrz okazują się zasady feng shui. Starochińska sztuka planowania przestrzeni rzeczywiście odnajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Dlatego każdy, kto zastanawia się nad tym, jak ustawić łóżko w sypialni powinien sprawdzić co na ten temat mówi feng shui. Nie bez przyczyny najpopularniejszą lokalizacją dla tegoż mebla jest środek pokoju. Do ustawionego centralnie łóżka dosuniętego wezgłowiem do jednej ze ścian zyskujemy bowiem swobodny dostęp z trzech stron. Jest to więc dużo bardziej praktyczne rozwiązanie, aniżeli ustawienie łóżka w rogu pokoju. Poza tym, wówczas po obu stronach możemy ustawić nocne szafki na najpotrzebniejsze rzeczy osobiste.

Ustawienie łóżka względem okien

Wiemy już jak ustawić łóżko w sypialni względem ścian. Czy na tym kończy się planowanie przestrzeni sypialni? Co jeszcze na temat wnętrza, w którym odpoczywamy i śpimy mówi nam feng shui? Otóż niemniej istotne jest ustawienie łóżka względem okien. W idealnie zaaranżowanej sypialni łóżko musi znajdować się wezgłowiem na pełnej ścianie, czyli tej bez okna, które to z kolei ma być na ścianie bocznej lub przeciwległej. Co więcej, leżąc na łóżku nasza głowa powinna być skierowana na północ, zaś nogi na południe.

Co myślisz?

Napisane przez Sklep firany-posciel.pl

Dzielimy się ciekawy treściami o tematyce dekoracji wnętrza. Już niedługo otwieramy sklep internetowy. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jak prasować firanki?

Firany do salonu z wykuszem

Firany do salonu z wykuszem