w

Co ile zmieniać pościel?

Jako, że podczas snu odpoczywamy, odzyskujemy utraconą energię i siły, regeneruje się nasz system odpornościowy oraz skóra i włosy, a także reguluje ciśnienie tętnicze, nie dziwi, że każdy z nas uwielbia sobie pospać. Wobec tego, prawdopodobnie dla wszystkich łóżko jest miejscem szczególnym w domu. Nie możemy przy tym zapominać, że to właśnie łóżko, poczynając od rozmiaru mebla i jego usytuowania w pokoju, poprzez twardość/miękkość materaca, kończąc na pościeli, którą jest zasłane decyduje o naszym komforcie, zarówno czysto fizycznym, jak i psychicznym. Dziś chcielibyśmy zatrzymać się na ostatnim spośród wymienionych czynników. Spróbujmy odpowiedzieć sobie na pytanie o to,co ile zmieniać pościel, by zapewnić sobie zdrowy sen, co sprawia, że brudzi się ona częściej niż nam się wydaje i dlaczego częsta zmiana poszew jest tak istotna.

Co ile zmieniać pościel i dlaczego pościel brudzi się częściej niż sądzimy?

W dzisiejszych czasach prawdopodobnie niewiele osób zastanawia się nad tym, co ile zmieniać pościel. Kiedy czujemy, że jest już nie pierwszej świeżości, nieco przepocona, po prostu wymieniamy ją na czystą. I niestety okazuje się, że w większości popełniamy błąd. Pościel powinno się bowiem zmieniać co siedem dni. Dla wielu może to być szokujące, bo przecież jakim cudem po kilku nocach pościel może być brudna? A jednak, w większości nieczystości są niewidoczne gołym okiem. Występują one pod postacią plam, resztek komórek skóry, śliny, potu i innych płynów ustrojowych. W związku z tym, jeśli zależy nam na odpowiedniej higienie i zdrowiu pościel powinniśmy wymieniać raz w tygodniu.

Co ile zmieniać pościel i dlaczego jest to tak ważne?

Odpowiedzieliśmy już sobie na pytanie tytułowe, czyli: „Co ile zmieniać pościel?”. Wiemy zatem, że pościel powinno się wymieniać na nową już po siedmiu dniach. Jako, że dla wielu może to być dość kontrowersyjne, warto podkreślić dlaczego jest tak ważne. Otóż po tym okresie, w pościeli zaczyna gromadzić się coraz więcej potu, martwego naskórka, śliny itp., w związku z czym tworzy się w niej środowisko idealne wprost do rozwoju bakterii, grzybów i roztoczy. Te z kolei mogą powodować kichanie, krztuszenie się, zmiany alergiczne na skórze i inne problemy zdrowotne. Stąd też naprawdę warto regularnie, w odstępach tygodniowych zmieniać poszwy na czyste.

Co myślisz?

Napisane przez Sklep firany-posciel.pl

Dzielimy się ciekawy treściami o tematyce dekoracji wnętrza. Już niedługo otwieramy sklep internetowy. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pościel atłasowa czy satynowa?

Pościel atłasowa czy satynowa?

Pościel z mikrofibry czy bawełny?