w

Firanki do kuchni w stylu wiejskim

Kuchnia to takie pomieszczenie w domu, w którym brudzi się dość szybko i intensywnie. Meble, ściany, podłogi, tekstylia – wszystko z łatwością można pochlapać przygotowywanym jedzeniem i napojami. W związku z tym, urządzając kuchnię przede wszystkim powinniśmy mieć na uwadze to, aby była ona jak najbardziej praktyczna, funkcjonalna, łatwa w utrzymaniu w czystości. Z drugiej strony, nie możemy zapominać o estetyce. W końcu każdemu z nas zależy na tym, aby mieszkać ładnie. Kuchnia powinna więc być dopasowana pod względem stylistyki do całego domu/mieszkania. Ogromnie ważne są przy tym dodatki i dekoracje, stąd nie powinniśmy pozbawiać ich nawet kuchni. A jeśli zdecydujemy się urządzić kuchnię w swojskim klimacie, nie możemy zapomnieć o odpowiednich firankach do kuchni w stylu wiejskim. Co wyróżnia rustykalne firanki do kuchni? Jakie modele firanek w stylu rustykalnym najpiękniej dopełnią wyjątkowy charakter wnętrza?

Firanki do kuchni w stylu wiejskim

Rustykalne firanki do kuchni

Wszystkim poszukującym firanek do kuchni w stylu wiejskim przede wszystkim chcielibyśmy zaproponować tzw. zazdrostki oraz lambrekiny. Są to typowe, bardzo charakterystyczne firanki w stylu rustykalnym. Możemy nawet zaryzykować stwierdzeniem, że to właśnie zazdrostki i lambrekiny są tym, co większości z nas staje przed oczyma wyobraźni na hasło „wiejska kuchnia”. Jednak na tym nie koniec! Tego typu rustykalne firanki do kuchni poza tym, że ładne, dopełniające aranżację inspirowaną wiejską chatą, również są bardzo praktyczne. Jako, że zasłaniają okno tylko częściowo, do wnętrza wpada dużo światła dziennego, przy którym zdecydowanie wygodniej przygotowuje się nam posiłki. Co więcej, bardzo łatwo się je zakłada i ściąga, a to ważne w sytuacji, gdy firanki często się brudzą, przez co wymagają regularnego prania.

Firanki w stylu rustykalnym zdobione haftem

Równie ciekawą propozycją jeśli chodzi o firanki do kuchni w stylu wiejskim są haftowane, rustykalne firanki. Do kuchni zaaranżowanej na wiejską nutę idealnie sprawdzą się te, z białego, delikatnego woalu, który zdobią detale przypominające wytwory rękodzielnicze naszych babć. Takie firanki w stylu rustykalnym wciąż będą przepuszczały dużo światła, jednocześnie przesłonią widok zza okna oraz, to, na czym nam najbardziej zależy – przepięknie dopełnią wiejską aranżację.

Zasłony do kuchni w stylu rustykalnym

Skoro omawiamy już temat firanek do kuchni w wiejskim stylu, warto przy okazji wspomnieć o zasłonach. Do kuchni w stylu rustykalnym w żadnym razie nie będą przecież pasowały nowoczesne rolety czy żaluzje. Idealnie w takiej aranżacji odnajdą się za to zasłony w kolorową kratkę, a także modele w kwiaty. Pamiętajmy przy tym, że zarówno ze względów praktycznych, jak i estetycznych, zasłony do kuchni w stylu rustykalnym powinny być krótkie, czyli sięgać parapetu. Nie trzeba ich upinać, wystarczy lekko zsunąć do boków.

Co myślisz?

Napisane przez Sklep firany-posciel.pl

Dzielimy się ciekawy treściami o tematyce dekoracji wnętrza. Już niedługo otwieramy sklep internetowy. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Firanki i zasłony do pokoju młodzieżowego

Firanki i zasłony do pokoju młodzieżowego

Rolety rzymskie w kuchni

Rolety rzymskie w kuchni