w

Jaka gramatura pościeli jest najlepsza?

Jak się okazuje, ogromny wpływ na nasz komfort w czasie snu i wypoczynku ma nie tylko to, w jakie łóżko i materac wyposażyliśmy naszą sypialnię, ale również w jakie poszwy oblekamy poduchy i kołdry. Powinny one spełniać zarówno wymogi estetyczne, bo jak wiadomo w ładnych, urządzonych zgodnie z naszym gustem wnętrzach przyjemniej nam przebywać, jak i kryteria jakościowe. Wobec tego, kluczowa jest tkanina, z jakiej została uszyta pościel. Jednak i to nie wszystko. Poza tym, że dostępne na rynku komplety pościeli podzielić można na te, z materiałów naturalnych (bawełna, wełna, jedwab, len) oraz syntetycznych i sztucznych (poliester, poliamid, nylon, akryl, wiskoza) o odmiennych rodzajach splotu, rozróżnić wypada również poszczególne gramatury. Zwłaszcza, jeśli stawia się przed tego typu produktami wysoką poprzeczkę. Wobec tego, czym jest gramatura pościeli? Jakie ma znaczenie? Czy warto się nią przejmować? Wreszcie, jaka gramatura pościeli jest najlepsza?

Jaka gramatura pościeli jest najlepsza?

Gramatura pościeli

W pierwszej kolejności, tzn. zanim odpowiemy na pytanie tytułowe, które brzmi: „Jaka gramatura pościeli jest najlepsza?”, wypadałoby wiedzieć co to w ogóle jest gramatura pościeli. Otóż pojęcie odnosi się do wagi metra kwadratowego materiału, wynikającego z wykorzystanej do produkcji tkaniny ilości surowca. W związku z tym, gramatura bawełny pościelowej, wełny, lnu, jedwabiu czy też materiałów syntetycznych to najprościej mówiąc ciężar. O czym warto wspomnieć przy tej okazji to to, że gramatura pościeli jest tym wyższa, im nić grubsza a splot gęstszy. Wartość tę, wyraża się w g/m2.

Gramatura bawełny pościelowej

Wiemy już, czym jest gramatura bawełny pościelowej oraz jakiegokolwiek innego materiału wykorzystywanego do produkcji kompletów poszew na poduchy i kołdry. Możemy więc przejść do sedna sprawy. Jaka gramatura pościeli jest najlepsza? Bez dwóch zdań, w przypadku tkanin naturalnych poleca się zakup pościeli o gramaturze od 150 do 180 g/m2. Nić jest tu na tyle gruba, a splot ciasny, że pościel zyskuje na trwałości, a przy tym jest przyjemna w dotyku oraz wygodna w użytkowaniu. Co prawda w sklepach spotyka się pościele nawet 250 g/m2, jednak nie są one zbyt praktyczne – bardzo twarde, sztywne, podatne na zagniecenia.

Co myślisz?

Napisane przez Sklep firany-posciel.pl

Dzielimy się ciekawy treściami o tematyce dekoracji wnętrza. Już niedługo otwieramy sklep internetowy. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Firanki białe gładkie

Firanki białe gładkie

Jaka pościel dla noworodka?

Jaka pościel dla noworodka?