w

Pościel atłasowa czy satynowa?

Kilka-kilkanaście kompletów pościeli to absolutna podstawa jeśli chodzi o wyposażenie sypialni. I choć mogłoby się wydawać, że pościel po prostu powinna być zawsze czysta, świeża oraz dopasowana rozmiarem do wymiarów poduch, kołdry i łóżka, okazuje się, że to nie wszystko. Komfort naszego snu i odpoczynku niewątpliwie wzrasta, gdy pościel jest w miłych dla oka kolorach i wzorach, które to współgrają z ogólnym wystrojem wnętrza. Wreszcie niesamowicie istotne, z jakiej tkaniny jest uszyta. Szczególnie warte uwagi są pościele utkane z naturalnych włókien umożliwiających właściwą cyrkulację powietrza, a więc pozwalających skórze oddychać. Tego typu materiały są dodatkowo przyjemne w dotyku. Tym zaś, którzy są bardzo wymagający w kwestii jakości poszew oraz ich designu niewątpliwie spodobają się eleganckie pościele z atłasu i satyny. Jaka jest jednak różnica między tymi tkaninami? Którą z nich wybrać – pościel atłasową czy satynową?

Pościel atłasowa czy satynowa?

Pościel atłasowa czy satynowa? Atłas

Wiele osób poszukujących naprawdę wysokiej jakości, luksusowych kompletów poszew na poduchy i kołdry, z pewnością zadaje sobie pytanie czy lepiej zainwestować w pościel atłasową, czy satynową. Warto więc sprawdzić czym się od siebie różnią te dwie tkaniny. Otóż atłas to tkanina cienka, delikatna, niesamowicie miła w dotyku, a więc w sam raz na ciepłe wiosenne i letnie noce. Kiedy w sypialni po słonecznym dniu jest naprawdę ciepło, atłasowa pościel jak żadna inna zapewnia nam przyjemne poczucie chłodu, dzięki czemu lepiej nam się śpi. Oczywiście przykryta atłasem skóra może swobodnie oddychać, a więc nie pocimy się. Warto w tym miejscu wspomnieć również o walorach czysto estetycznych – dzięki połyskującej powierzchni poszwy z atłasu wyglądają bardzo elegancko. Wybierając pościel atłasową powinniśmy jednak upewnić się, że jest ona utkana z dobrej klasy włókien bawełnianych, a nie syntetycznego poliamidu.

Pościel atłasowa czy satynowa? Satyna

Aby móc rozróżnić dwa rodzaje poszew uważanych za te najbardziej luksusowe, a co za tym idzie podjąć decyzję czy kupić pościel atłasową czy satynową, musimy jeszcze poznać właściwości drugiej tkaniny. Okazuje się bowiem, że choć bawełniana satyna nie różni się zbytnio od atłasu – jest równie lekka, miła w dotyku, z połyskiem, pościel satynowa nie daje poczucia chłodu. W związku z tym, śmiało możemy wykorzystywać ją w czasie chłodniejszych miesięcy w roku. Podsumowując, warto zaopatrzyć się w pościel atłasową na lato, a w satynową na zimę.

Co myślisz?

Napisane przez Sklep firany-posciel.pl

Dzielimy się ciekawy treściami o tematyce dekoracji wnętrza. Już niedługo otwieramy sklep internetowy. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Z czego najlepsza pościel?

Z czego najlepsza pościel?

Co ile zmieniać pościel?

Co ile zmieniać pościel?