w

Pościel z mikrofibry czy bawełny?

Współcześni producenci pościeli oferują klientom bardzo szeroki wybór. Dziś poszwy na kołdry i poduchy wcale nie muszą być jednolite czy w tradycyjny, kwiatowy motyw. Wzornictwo obecnie jest tak różnorodne, że każdy może znaleźć pościel idealną dla siebie – zarówno miłośnik podróży, fan motoryzacji, jak i wielbiciel minimalizmu oraz designu. Kupując pościel powinniśmy jednak pamiętać, że prócz walorów estetycznych, ogromne znaczenie ma materiał, z jakiego została ona wykonana. W dużej mierze to on będzie bowiem decydował o naszym komforcie w czasie snu. Tym razem postaramy się podpowiedzieć w jaką pościel – z mikrofibry czy bawełny rzeczywiście warto zainwestować.

Mikrofibra czy bawełna – co lepsze?

W zasadzie ciężko odpowiedzieć na pytanie o to czy lepsza jest pościel z mikrofibry, czy bawełny. Wszystko zależy bowiem od indywidualnych potrzeb. Od lat to poszwy z wysokiej jakości naturalnej bawełny uznawane są za godne każdej złotówki. Pod względem jakości nie właściwie ustępują uznawanej za najdoskonalszą jedwabnej pościeli satynowej, z tą różnica, że można jej używać przez cały rok, ponieważ w przeciwieństwie do jedwabiu nie daje charakterystycznego poczucia chłodu. Bawełna przede wszystkim zapewnia właściwą cyrkulację powietrza, wobec czego nasza skóra swobodnie oddycha. Z kolei w czasie chłodniejszych nocy bawełna ogrzewa nasze ciało. Niestety, wymaga prasowania. Poza tym, warto ją krochmalić, gdyż staje się wówczas sztywniejsza, bardziej odporna na kurz i na dłużej świeża.

Mikrofibra czy bawełna – co dla alergików?

Ogólnie rzecz biorąc możemy uznać, że spośród dwóch rodzajów pościeli to ta, z bawełny jest lepsza. Jednak, czy aby na pewno? Czy dla każdego jest to odpowiedni materiał? Co z alergikami? Którą z omawianych rodzajów pościeli – z mikrofibry czy bawełny powinny wybrać dla siebie osoby borykające się z różnymi alergiami? Otóż okazuje się, że w tym przypadku zdecydowanie lepszą opcją są poszwy z mikrofibry, czyli ze splotu cieniutkich włókien poliestrowych i poliamidowych. Za sprawą specjalnej struktury do pościeli nie przedostają się bakterie, kurz i roztocza, czyli najczęstsze przyczyny uczulenia. W dodatku pościeli z mikrofibry nie trzeba prasować.

Co myślisz?

Napisane przez Sklep firany-posciel.pl

Dzielimy się ciekawy treściami o tematyce dekoracji wnętrza. Już niedługo otwieramy sklep internetowy. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Co ile zmieniać pościel?

Co ile zmieniać pościel?

Materiał na zasłony do salonu